0

Mes – už sveiką gyvenseną

2018-11-23
Sveikatiados projektas apima ne tik aktyvų gyvenimo būdą, bet ir skatina pažinti, tyrinėti mus supančią aplinką bei ugdo saugaus elgesio įgūdžius.
plačiau
0

Ugdymo įstaigos kviečiamos dalyvauti ,,Sveikatiados pieno kokteilio iššūkyje“

2018-03-16

,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“ pranoksta iki šiol vykusiu vaisių ir daržovių, grūdinių kultūrų ir užkandžių iššūkius.

plačiau
0

Spragos ugdymo įstaigose ir tėvų auklėjime, dėl kurių kenčia vaikų sveikata

2018-03-02
Būtent vaikystėje formuojasi sveikos gyvensenos įpročiai ir nuo to gali priklausyti viso tolimesnio gyvenimo kokybė. Ne paslaptis, kad šiandien vaikai yra įpratę rinktis nesveiką maistą, o vietoj fizinio aktyvumo – pasyvų laisvalaikio leidimo būdą.
plačiau
0

PRIVERS SUNERIMTI: SPECIALISTĖ ATSKLEIDĖ, KAS KALTAS DĖL VAIKŲ VIRŠSVORIO

2018-02-09
Nors suaugusieji dažnai stengiasi išvengti persivalgymo, tačiau vaikus – atvirkščiai, nuolat skatina valgyti vis daugiau. Apie pastarųjų persivalgymo problemas vis dar kalbama mažai, bet nepaisant to, vaikų, susiduriančių su antsvorio problemomis, sparčiai daugėja.
plačiau

0

Šią klaidą daro beveik visi tėvai: liaukitės jau dabar

2017-12-06
Kad vaikai turi dažnai sunkiai suvaldomą potraukį saldumynams, žino beveik visi, ypač tėvai. Šis saldumynų troškimas neretai gali pakenkti vaikų sveikatai, skatinti nutukimą bei kitų ligų riziką. Kodėl mažieji taip trokšta saldumynų ir kaip galime juos pergudrauti bei pasirūpinti jų sveikata?
plačiau
0

Vaikų mitybos klaidos: ką privalo žinoti tėvai ir mokytojai

2017-10-09
Dažnai galime išgirsti nuomonę, kad mokyklų valgyklose vaikai maitinasi gana prastai, o patiekiamas valgis nepakankamai sveikas ir vertingas.
plačiau
0

Lopšelio - darželio prioritetas - sveikatos įgūdžių ugdymas

2017-10-07
Lopšelis-darželis „Eglutė“, pasirinkęs sveikos gyvensenos kryptį, puoselėja sveikos gyvensenos idėjas.
plačiau
0

Simno specialioji mokykla – aktyvi projekto „Sveikatiada“ dalyvė

2017-10-06
Simno specialiosios mokyklos mokiniai kartu su NVŠ programos „Fizinio aktyvumo ir sveikatos ugdymo mokyklėlė“ dalyviais aktyviai prisijungė prie projekto „Sveikatiada“  įgyvendinimo.
plačiau

0

Pasyvus vaikų požiūris į fizinį aktyvumą: kas lemia jų abejingumą?

2017-10-02
Palaipsniui ,,Sveikatiados" projekte didėja mokyklų aktyvumas, kuris pasireiškia ne tik skaičiais, bet ir grįžtamuoju ryšiu.
plačiau
0

Vaikų netinkamos mitybos ir menko fizinio aktyvumo pasekmės – skaudesnės, nei galime tikėtis

2017-09-23

Šiandienos vaikų ir paauglių vienos iš aktualiausių sveikatos problemų – netinkama mityba ir itin mažas fizinis aktyvumas. Aplink gausybė greito maisto ir saldumynų pagundų, išsibalansavęs režimas, vienoje vietoje prikaustantys kompiuteriniai žaidimai tik ir diegia jaunimui klaidingus gyvenimo įpročius.

plačiau
0

Barupiečiai semsis jėgų eidami „Sveikų pėdučių taku“

2017-06-13
Barupės mokyklos mokiniai ir mokytojai nuo šiol geros savijautos semsis vaikščiodami prie ugdymo įstaigos įrengtu sveikatingumo taku.
plačiau
764

Sveikatiados renginys lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“

2017-04-13

Sveikatiados idėjų konkursui skirtas renginys – estafečių varžybos.
plačiau

255

Žaiginio mokiniai – konkurso „Mano klasės aktyvi pertrauka“ nugalėtojai

2017-03-30
Visą sausio mėnesį, nepabūgę šalčio ir sniego, 8–9 klasių mokiniai ruošėsi, treniravosi ir kūrė filmą. 
plačiau

Sausio 13-jai... „Geltona, žalia, raudona“

2017-01-13

Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ Sausio 13-oji turėjo savo tikslą – draugiškai ir aktyviai, apjungiant sveikos gyvensenos įgūdžius ir sportinę veiklą, paminėti Laisvės gynėjų dieną. 


plačiau
0

Tolerancijos diena Pasvalio l/d ,,Eglutė''

2016-11-17


Jau keleri metai kaip Pasvalio lopšelis-darželis „Eglutė“ mini tarptautinę Tolerancijos dieną.
plačiau
0

Vaisinės pasakos

2016-11-09


Šį rudenį kvietėme darželinukus kartu su savo auklėtojomis kurti pasakaites apie vaisius ar daržoves. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ pasakos.


 
plačiau

0

Rudens mozaikos Šiauliuose

2016-10-20


Šiaulių m. lopšelis-darželis „Coliukė“ ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyrius organizavo plenerą „Rudens mozaika 2016“. 
plačiau
0

Projektas ,,Augu ir auginu pats“

2016-06-04


Klaipėdos Gedminų progimnazija, kuriai patiko idėja ,,Augink daržą", suvienijo Klaipėdos mokyklas ir darželius bendram projektui ,,Augu ir auginu pats“.plačiau
0

Klaipėdoje netrūko šokių ir mankštų

2016-04-14

„Sveikatiados“ projektas šiais metais vėl įtraukė Klaipėdos mokyklų įvairaus amžiaus vaikus į aktyvią veiklą ir sveiką gyvenseną. 
plačiau
0

Užsikrėtė vaikai mankšta

2016-04-11


„Mankštiada" - viena iš sveiką gyvenseną ugdančios „Sveikatiados" programos kasmetinių veiklų. Šiemet į ją įsitraukė itin daug ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. 


 
plačiau

0

Kaip pirmokai į žygį susiruošė

2016-04-06


Pagaliau oras toks, kad nesinori sėdėti klasėje. Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos 1b klasės mokiniai išsiruošė į žygį prie Talkšos ežero. plačiau
0

Panevėžio mokyklų sveikas išradingumas

2016-03-31

„Sveikatiados“ projektas šiais metais vėl įtraukė Panevėžio mokyklų įvairaus amžiaus vaikus į aktyvią veiklą ir sveiką gyvenseną. Mokykloms buvo pasiūlytas idėjų paketas „Mankštiada“. 

 
plačiau
0

Į SVEIKATOS ŠALĮ

2016-03-29


Kovo pabaigoje į lopšelį – darželį „Liepaitė“ rinkosi tėvai, svečiai. Čia vyko jau tradicine tapusi 12 - oji respublikinė konferencija. Jos tikslas – ugdyti vaikų ir tėvų praktinius sveikos gyvensenos įgūdžius ir juos taikyti kasdieniniame gyvenime. 
 
plačiau
0

Sausio 13-oji paminėta kartu manštinantis

2016-01-19

Minint Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ languose degė atminimo žvakutės.Šią dieną, palaikydami nacionalinę iniciatyvą „Neužmirštuolė“, visi bendruomenės nariai atlape segėjo neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos laivės gynėjams simbolį.
plačiau

0

80 km dviračiais – tai tik lengvas pasivažinėjimas

2015-12-18

Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos mokiniai aplankė Druskininkus. Šį kartą mokyklos turistai pasinaudojo mokytojo A. Dusevičiaus pasiūlymu keliauti ne pėsčiomis, o važiuoti dviračiais ir per dvi dienas įveikė per 80 km. 
 
plačiau
0

Gyvenk sveikai – sportuok linksmai!

2015-12-10

Spalio mėnesį Tiskūnų Juozo Urbšio skyriuje pradėtas vykdyti  projektas „Gyvenk sveikai – sportuok linksmai“, kurį finansavo Kėdainių savivaldybė. 

 
plačiau
0

Apie košę ir grūdus

2015-11-28


Šiaulių „Juventos“ progimnazijos visi pradinukai dalyvauja Sveikatiados projekte. Vaikai su mokytojomis ir tėveliais iIntensyviai ruošėsi Sveikos mitybos trimestrui. O taip pat nutarė įsitraukti ir į Košės dieną.
 
plačiau
0

Sporto diena Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje

2015-10-27
Ankstyvą saulėtą rudens rytą mokiniai su klasės auklėtojais ir mokytojais rinkosi aikštelėje prie mokyklos, nes Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko Sporto diena. 

plačiau

Jaunųjų iškylautojų diena darželyje-mokykloje „Liepaitė“

2015-06-22
Nuo pat ankstyvo ryto prasidėjo neregėti dalykai. Darželio – mokyklos teritorijoje išdygo spalvingas palapinių miestelis. Tėvai, seneliai rengė stovyklavietę savo mažiesiems. O vaikai, kaip tikri turistai, vaikščiojo aplinkui su kuprinėlėmis ant pečių ir nekantravo įsikurti...
plačiau

Daržo puoselėtojai Barupėje

2015-06-17

Jonavos rajono Barupės pagrindinė mokykla yra viena iš keleto mokymo įstaigų savo krašte, dalyvaujančių „Sveikatiados“ iniciatyvose. Barupiečiai ir mankštinasi, ir šoka, ir sveikos mitybos trimestre dalyvauja...

plačiau

Mūsų daržas augo, augo...

2015-05-15
Jonavos rajono Bukonių pagrindinė mokykla aktyviai pasinėrė į naująją šių metų „Sveikatiados“ iniciatyvą - daržo auginimą. Ši veikla pasirodė artima mokyklos bendruomenės nariams, tad nenuostabu, kad kone visa mokykla pasinėrė į daržininkystę...

plačiau

Maisto šventė „Rasos“ progimnazijoje

2015-05-06
2015 m. balandžio 17 d. Šiaulių „Rasos“ progimnazijos kiemelyje 10.55 – 13.00 val. vyko renginys “Sveiko maisto šventė“, kuriame dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai bei 1-4 klasių mokiniai...
 
plačiau

57

„Juventos“ pirmokės - būsimos olimpietės

2015-04-30
Trečią kartą Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko renginys „Sportuojanti mergaitė – būsima olimpietė “, remiamas Lietuvos Moterų Sporto Asociacijos. Šiais metais nutarta sporto šventę surengti pačioms mažiausioms mokinukėms...
plačiau
0

Ekologinė konferencija „Liepaitės“ darželyje

2015-03-26
Jau tapo tradicija pasaulinę Žemės dieną surengti konferenciją „Sveikinu bundančią žemę“. Šiemet jos potemė „Sveika aplinka – sveikas vaikas“, todėl renginį skyrėme vietos bendruomenei – vaikams, jų tėveliams bei pedagogams... 
plačiau

Vanduo - gyvybės šaltinis

2015-03-25
Kovas- vandens mėnuo, o kovo 22-oji- pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Ši diena Jungtinių Tautų iniciatyva minima nuo 1993 m...

plačiau
0

„Mankštiada“ Taujėnų gimnazijoje

2015-03-12
Paskutinė šių metų sausio savaitė Taujėnų gimnazijos mokiniams buvo ypač smagi ir sportiška. Kiekvieną rytą prieš pamokas „Sveikos gyvensenos“ būrelis mokinius kviesdavo į aktų salę, kur vyko rytinė mankšta... 
plačiau

0

„Sveikatiados“ mankštos Skaistakalnio mokykloje

2015-03-06

Ranką kilst, koją trept, taip galime pradėti mankštą. Kiekvienam iš mūsų labai svarbu fizinis aktyvumas, kuris pakelia nuotaiką, nuteikia pozityviai, padeda gerai savijautai... 

plačiau
84

„Mankštiada“ vyko ir Giedraičiuose

2015-02-12

Molėtų rajono Giedraičių A.Jaroševičiaus vidurinė mokykla - aktyvi „Sveikatiados" dalyvė. Giedraitiškiai aktyviai įsitraukė ir į „Mankštiados" veiklas...

plačiau
0

Sportuoja ir „Gandrelio“ auklėtiniai

2015-02-10

Utenos vaikų lopšelio darželio „Gandrelis" bendruomenė džiaugiasi žiemos teikiamais malonumais. Gera pačiužinėti, slidinėti, pasivaikščioti esant geram orui. O judėjimas lauke prasideda nuo geros mankštos...
plačiau
194

„Mankštiada“ Gilvyčiuose

2015-02-10


Sausio 26–30 dienomis Šiaulių rajono Gilvyčių mokykloje vyko „Sveikatiados” treniruotės – „Mankštiada“. Kūno kultūros mokytojos Jūratės Šilkauskienės paraginti ir pradinukai, ir vyresniųjų klasių mokiniai išbandė naują treniruočių formą...
plačiau

524

Treniruotė Simno mokykloje

2015-02-08


Sausio mėnesio paskutinę savaitę Simno mokyklos ugdytiniai praleido linksmai ir aktyviai. Esant tinkamoms oro sąlygoms, kūno kultūros pamokos vyko lauke, o jų metu mokiniai tobulino savo slidinėjimo įgūdžius...

plačiau
177

Susitikimas Salako mokykloje

2015-02-05


Jau  kelerius metus  Salako pagrindinė  mokykla dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“.  Labai nudžiugome, kad  pas mus į svečius sutiko atvykti buvusi mūsų mokyklos mokinė... 

plačiau
0

PASVALIO „LIEPAIČIUKAI“ MAŽAIS ŽINGSNELIAIS KELIAUJA SVEIKATOS LINK

2015-01-30
Ateitis priklauso mūsų vaikams. Mums ne tas pats, kokie vaikai eis kurti tos ateities. Šalia visų vaiko intelektą, saviraišką, mąstymą, ugdančių bei skatinančių priemonių ir uždavinių, dažnai nuošalyje paliekamas vaiko sveikatos stiprinimo klausimas...
plačiau
0

Salantuose - sveikai gyventi yra smagu!

2014-12-04

Technologijų pamokose 4a, 5ab ir 6ab klasių mokiniai išsiaiškino vaisių ir daržovių naudą žmogaus sveikatai. Mokiniai analizavo informaciją, pateiktą stenduose „Vaisių ir...

www.salantai.kretinga.lm.lt

plačiau

Sveikos mitybos trimestras Saulutės centre

2014-12-03
Kauno vaikų socializacijos centre „Saulutė" vyko „Sveikatiados" veikla „Sveikos mitybos trimestras".


www.saulute.kaunas.lm.lt 
plačiau

Vaisių ir daržovių mitingas Giedraičiuose

2014-12-02
Mitybos specialistai rekomenduoja ir nuolat akcentuoja, kad vaisiai būtini mūsų organizmui. Ne veltui vaisiai ir daržovės yra viena iš mitybos piramidės pagrindo dalių. 

www.giedraiciai.moletai.lm.lt 
plačiau
0

Sveikos mitybos viktorina Likiškėlių mokykloje

2014-12-02
Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Todėl lapkričio mėnesį Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai...

www.likiskeliai.alytus.lm.lt
plačiau

Mitybos kodai „Saulutės" darželyje Molėtuose

2014-11-19
Dalyvaudami „Sveikatiados" projekto „Sveikos mitybos klodų paieškoje" vaikai su auklėtojomis pasirinko sveikos mitybos piramidžių gamybą. Kiek daug džiaugsmo...

www.moletusaulute.lt 

plačiau

Sveikos mitybos trimestras Skaistakalnio mokykloje

2014-11-19
„Sveikos mitybos trimestro" veiklas savo mokykloje inicijavo ir Panevėžio „Skaistakalnio" mokyklos sveikuoliai. Renginiuose dalyvavo tiek pradinių klasių moksleiviai, tiek ir vyresni. 

www.skaistakalnis.lt 
plačiau
0

Ar dar liko sveikų vaikų?

2014-11-17
Kuo greičiau gyvename, tuo mažiau judame. Maitinamės – priebėgomis. Didžiąją dalį laiko praleisdami biuruose, į namus grįžtame tik pernakvoti. Tai – ir jūsų realybė? Tuomet pataikėte teisingu „adresu“. Mums, suaugusiems, tokie gyvenimo tempai tapo norma...
www.15min.lt 
plačiau

Mitų ir faktų dvikova Krokialaukyje

2014-11-13
Lapkričio 11 d. Lietuvos medicinos studentų asociacijos studentai Mindaugas Zaikauskas ir Mažvydas Užkurnys 5-7 klasių mokiniams vedė užsiėmimą „Mitybos faktų ir mitų dvikova“. Mokiniai susipažino  su pagrindiniais mitybos mitais ir...
www.krokialaukis.alytus.lm.lt


plačiau
0

Apie mitybos kodus Alytuje „Sveikatiada“ kalbės Vidzgirio ir Dainavos mokyklose

2014-11-13
Į Alytų atvyksta socialinė iniciatyva „Sveikatiada". Vidzgirio ir Dainavos pagrindinėse mokyklose vyks užsiėmimai pradinių ir vyresnių klasių moksleiviams. Moksleiviai domėsis iš ko sudaryta mitybos piramidė, specialiose pamokose diskutuos apie sveiką mitybą, maisto medžiagas...
www.alytausgidas.lt 
plačiau

0

Molėtų rajono moksleiviai domėjosi sveika gyvensena

2014-11-07
Molėtų, Dubingių ir Giedraičių vaikai – aktyvūs sveikatingumo puoselėtojai. Rajono mokymo įstaigose lankėsi projekto „Sveikatiada“ ir Lietuvos medicinos studentų sąjungos (LiMSA) atstovai. Svečiai vaikams pravedė interaktyvias pamokas, kurių metu mokiniai...

www.moletai.lt 
 
plačiau
0

Rudens šventė Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“

2014-11-04
Džiaugiasi obuolėlis, kad atėjo rudenėlis“. Tokiu pavadinimu vyko nuotaikinga rudens šventė Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“. Grupių aprangos kodas pagal spalvą buvo ištrauktas burtų keliu. Visos vaikų grupės dalyvavo rengiamame Sveikatiados projekte „Vienos spalvos vaišių stalas“, siekiant...
www.pasvalys.lt 
plačiau
0

Sveikuoliškos veiklos Pašušvyje

2014-11-03
Spalio 24 d. Pašušvio pagrindinės mokyklos mokiniai rinko jiems labiausiai patinkančius pusryčių, pietų ir vakarienės patiekalus. Rinkimų metu kiekviena klasė vykdė apklausą ir jos rezultatus kartu su patiekalų pristatymais pateikė baigiamojo renginio metu

www.pasusvys.radviliskis.lt
plačiau
0

„Sveikatiados mitybos kodų paieška” Giedraičiuose

2014-11-03
Projektas „Sveikatiada“ su šiomis veiklomis keliauja po 5 apskritis (Vilniaus, Kauno, Utenos, Alytaus ir Marijampolės). Projekte dalyvaujančios mokyklos teikė paraiškas ir tokiu būdu dėliojosi kelionių grafikai po įvairius miestus ir miestelius.

http://www.giedraiciai.moletai.lm.lt/
plačiau

419

Sveikos mitybos trimestras Pavandenės mokykloje

2014-10-23

Ketvirti metai mokykla dalyvauja Sveikatiados projekte. Jo organizatoriai mūsų mokykloje iš 7 –okų užaugo į 10- okus. Šiuos mokslo metus pradėjome Sveikos mitybos trimestru. 10-okai kartu su auklėtoja...

www.pavandenė.lt  
plačiau

Europos judėjimo savaitės bėgimas Pajiešmeniuose

2014-10-01
2010 metais prisijungėme prie respublikinio projekto ,,Sveikatiada“, kurio tikslas – formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą. Sveikos mitybos dieną gilinomės į sveikos ir subalansuotos mitybos aspektus. plačiau
0

Mankštų mokyklose metu - regbio, fechtavimosi ir kovos menų treniruotės

2014-01-13
Sausio mėnesį jau ketvirtus metus mokyklos kviečiamos prisijungti prie fizinio aktyvumo skatinimo iniciatyvos – „Mankštiados“, kurią organizuoja nacionalinis sveikos gyvensenos projektas „Sveikatiada“.

www.15min.lt 
plačiau