0
Panevėžio mokyklų sveikas išradingumas

2016-03-31

„Sveikatiados“ projektas šiais metais vėl įtraukė Panevėžio mokyklų įvairaus amžiaus vaikus į aktyvią veiklą ir sveiką gyvenseną. Mokykloms buvo pasiūlytas idėjų paketas „Mankštiada“, kur galima buvo rasti patarimų, kaip taisyklingai vaikai turi atlikti fizinius pratimus, ikimokyklinio amžiaus vaikams pasiūlyta koordinacijos ir kvėpavimo pratimai, plokščiapėdystės profilaktikai –pasigaminti pėdučių masažines dėžutes.
 
A.Lipniūno progimnazija pasitikdama vietos bendruomenių metus išplėtė savo veiklas su vietos bendruomene ir į fizinio aktyvumo linksmybes įtraukė aplinkinių darželių auklėtinius. Mokykloje vyko mankštos pertraukų metu, vaikai stengėsi nugalėti estafetėse.
 
Skaistakalnio pagrindinės mokyklos vaikams labai patiko kūno kultūros pamoką pradėti šiek tiek kitaip nei įprastai. Per kūno kultūros pamokas 5-8 klasių mokiniai aktyviai sportavo ir mokė vieni kitus, tuo tarpu 1-4 klasių mokiniai besimėgaudami žiemos malonumai mankštinosi Skaistakalnio parke, ten laiką leido ir gamtosaugos būrelio 5-7 klasių moksleiviai. Po iškylų parke ir mankštų jiems kilo ir labai gerų idėjų. Moksleiviai nusprendė padaryti judriąją pertrauką, kurios metu sportuotų visi  mokyklos moksleiviai, mokytojai ir kiti darbuotojai.
 
Ąžuolo progimnazijos pradinių klasių mokiniai susiskirstę į grupeles sprendė sportinę raidžių dėlionę. Gaila, bet dėlionės išpręsti per dieną nepavyko, todėl grįžus namo teko paprašyti tėvų pagalbos. Tėveliai prisidėjo ir prie kitos veiklos – pėdučių mankštos. Vaikai į mokykla atsinešė smėlio, pupų, akmenukų, kaštonų ir net kankorėžių. Visą tai supylę į kartonines dėžutes, po vieną lipo ir mėgavosi natūraliu pėdų masažu.
 
Tikra sportinė šventė įvyko „Vilties“ progimnazijoje. Išmoktus pratimus ant scenos demonstravo antrokai. Pirmokai, trečiokai ir ketvirtokai stengėsi tiksliai pakartoti demonstruojamus pratimus. Pirmokėliai, nors dar ir „pipirai“, bet atliko pratimus su svarmenimis, o šeštokai – su kamuoliais. Visiems mokiniams patiko sportuoti su kitais vaikais, o dar labiau patiko parodyti ką išmoko ant scenos visiems matant. Kitais metais mokykla planuoja pakartoti tokį smagų renginį.