0
Salantuose - sveikai gyventi yra smagu!

2014-12-04

Ar žinai, kada valgyti vaisius ir daržoves?

Technologijų pamokose 4a, 5ab ir 6ab klasių mokiniai išsiaiškino vaisių ir daržovių naudą žmogaus sveikatai. Mokiniai analizavo informaciją, pateiktą stenduose „Vaisių ir daržovių spalvos" ir „Maistas, kurį reikėtų valgyti". Apibendrinę informaciją, sukūrė „Vaisių ir daržovių laikrodžius".

Valio, vaisių ir daržovių vaivorykštė!

„Sveikatiados" projekto veikla „Vaisių ir daržovių vaivorykštė" buvo integruota į dailės pamokas. Mokiniai kūrė savo vaivorykštes ir komponavo į bendrą plakatą.

Mėgstamiausių patiekalų TOP – 5

4a, 5ab, 6ab klasių mokiniai išrinko savo klasės mokinių, tėvelių ir mokytojų mėgstamiausių patiekalų TOP-5.

Mokinių TOP-5:

cepelinai, kepsniai, balandėliai, spagečiai, kebabai.

Mokinių tėvelių TOP-5:

cepelinai, kepsniai, kepta žuvis, sriuba, blynai.

Mokytojų TOP-5:

cepelinai, daržovių troškinys, mišrainė, balandėliai, žuvis.

„Sveikatiada" gimnazijoje yra reikalinga, nes, kaip matyti iš mėgstamiausių patiekalų rezultatų, dar labai dažnai renkamės ne pačius sveikiausius patiekalus.

Maistas, kurį reikėtų rinktis

Penktų klasių mokiniai per Gamtos ir žmogaus pamokas gilinosi į maisto medžiagų sudėtį, mitybos principus, analizavo savo šeimos mitybos įpročius. Pasitelkę šias žinias sukūrė savo mitybos piramides ir jas pristatė bendraamžiams.

Sveikai mitybai labai svarbu pasirinkti tinkamą maistą, nes su maistu žmogus gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energijos. Šios pamokos penktokams padėjo suprasti maisto reikšmę ir ateityje padės tinkamai jį pasirinkti.

Technologijų mokytoja Vladislava Budrienė