Maisto šventė „Rasos“ progimnazijoje

2015-05-06

2015 m. balandžio 17 d. Šiaulių „Rasos“ progimnazijos kiemelyje 10.55 – 13.00 val. vyko renginys “Sveiko maisto šventė“, kuriame dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai bei 1-4 klasių mokiniai.

Renginyje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė priminė mokiniams sveikos mitybos piramidę, kuri iliustruoja mitybos įvairovės taisyklę ir parodo, koks turėtų būti maisto produktų grupių santykis paros maisto davinyje. Daržovės maisto racione turėtų sudaryti 3-5 porcijas. Žiemos sezonu daugelio mūsų organizmui trūksta vitaminų, antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų, kurios dažniausiai gaunamos su daržovėmis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė supažindino moksleivius su raugintų daržovių nauda. Ji papasakojo, kad raugintos daržovės tampa supermaistu, praturtintu probiotikais ir yra lengviau virškinamos. Rauginamose daržovėse padvigubėja B grupės vitaminų, ypatingai vitamino B6 ir vitamino B12. Natūraliai raugintose daržovėse gausu lengvai pasisavinamo vitamino C, taip pat kalio, kalcio, fosforo. Raugintos daržovės naudingos tuo, kad jos nepriklauso nuo sezoniškumo.

Mokiniai sužinojo, kad rauginti galima ne tik kopūstus, agurkus, bet ir burokėlius, cukinijas, žiedinius kopūstus.  

Smagiausia renginio dalis buvo ragavimas. Visi ragavo raugintas daržoves bei įvairius patiekalus su jomis, atsineštus iš namų. Mokiniai turėjo galimybę pajusti raugintų kopūstų, burokėlių, agurkų, pomidorų skonį, paskanauti bandelių su raugintų kopūstų įdaru.

Renginys visiems patiko ir buvo labai naudingas. Mokiniai dar ilgai dalijosi savo įspūdžiais apie labiausiai jiems patikusias raugintas daržoves.