0
Sveikos mitybos viktorina Likiškėlių mokykloje

2014-12-02

Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Todėl lapkričio mėnesį Europos šalyse visuomenė skatinama sveikai maitintis, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie sveikos mitybos principus. Mityba – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių žmogaus sveikatą. Kaip senovės mokytojai teigė, mityba – sveikatos, grožio, energijos ir žvalumo šaltinis. Mes valgome tam, kad gyventume, o ne gyvename tam, kad valgytume.

Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla jau penkti metai dalyvauja „Sveikatiados“ projekte, todėl ne pirmus metus organizuoja sveikos mitybos viktoriną, skirtą Europos sveikos mitybos dienai. kurią šiemet organizavo 9a klasė ir Volungės pagrindinės mokyklos „Sveikatiados“ kuratorė Laima Binkulienė bei Likiškėlių pagrindinės mokyklos „Sveikatiados“ kuratorė Jūratė Puidokienė. Susirungė keturios komandos: dvi Likiškėlių pagrindinės mokyklos ir dvi Volungės. Mokinių žinias ir kūrybiškumą bei išradingumą vertino „Volungės“ pagrindinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Rita Adamukaitienė ir Likiškėlių pagrindinės mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Alvyra Kirkliauskienė.

Komandos viktorinos pradžioje pasigamino emblemas ir prisistatė. Antroji užduotis buvo įvardinta kaip rimčiausia, nes reikėjo atlikti per keletą minučių testą. Trečioji – teisingai sudėlioti maisto produktus ant mitybos piramidės. Ketvirtoji rungtis – meninė. Komandų kapitonai piešė Sveikuolį, sudarytą iš vaisių ir daržovių. Visus sudomino kvapnioji užduotis: reikėjo atspėti, kokios vaistažolės ir prieskoniai yra stiklinėse. Finalinė užduotis – išspręsti kryžiažodį ir išradingai nuspalvinti daržoves ir vaisius.

Komisijai susumavus rezultatus, pirmąją vietą laimėjo Likiškėlių pagrindinės mokyklos komanda (7b klasė).

Viktorinos dalyviams patiko mintis, jog valgymas – tai vienas iš gyvenimo malonumų, tačiau, kad šis malonumas netaptų rizikingas sveikatai, reikia vadovautis pagrindiniais sveikos mitybos principais.