0
Tolerancijos diena Pasvalio l/d ,,Eglutė''

2016-11-17

Jau keleri metai kaip Pasvalio lopšelis-darželis „Eglutė“ mini tarptautinę Tolerancijos dieną.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis Baltas Paukštis, kuris vaikams atnešė gerą žinią – „Aš myliu ir draugauju su visais...“. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam.

Nors vaikai dar maži, tačiau jie jau nuo mažens turi žinoti ir kasdien girdėti tokius žodžius, kaip „draugystė“, „pagalba draugui“, „nuoširdumas“, „pagarba“ ir  pan. Lopšelio-darželio „Eglutė“ Vaiko gerovės komisijos nariai, paskleidė Balto Paukščio gerą žinią grupėse. Todėl šią dieną, atsiliepiant į Balto Paukščio gerą žinią, grupėse vyko pokalbiai: kaip gerai jaustis savo bendraamžių tarpe, būti gerbiamiems, pripažinti vieni kitų skirtumus, padėti mažesniems, gerbti kitų nuomonę, nors ji ir skiriasi nuo mūsų. Vaikai kartu su auklėtojomis karpė, klijavo iš įvairių medžiagų paukščius, rašė palinkėjimus, kuriuos dovanojo vieni kitiems.

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai drauge su Pasvalio P. Vileišio gimnazijos gimnazistais dalyvavo netradicinėse krepšinio rungtynėse. Prieš rungtynes visi apšilo bendroje mankštelėje. Vaikų ir gimnazistų laukė daug netikėtumų, gerų emocijų, smagaus laiko rimtose ir linksmose rungtynėse, kurioms teisėjavo pati Tolerancija. Netradicinio krepšinio žaidimo tikslas – tolerantiškai žaisti, nes krepšys ir kamuolys kitoks. Vaikams daug džiaugsmo suteikė gimnazistų pakylėjimas iki krepšio, kuris atneša komandai tašką. Smagu, kad mus sieja glaudus ryšys su P. Vileišio gimnazijos Vileišiečių organizacija, kuriems vadovauja mokytoja Birutė Palijanskienė. Rungtynėse nugalėjo Draugystė. Rungtynės suartino, subūrė, o virvės traukimas paliko vaikams neišdildomus įspūdžius.

Tolerancija – tai kasdieniai išmėginimai. Išmėginimai pažinti nauja, suprasti kitą, kitokį. Svarbu dalyvauti, įveikti sunkumus, patirti teigiamų emocijų.Nors mes esame maži, tačiau vieningi.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Gražina Dirsienė ir Vida Praniauskienė,auklėtoja Algimanta Kašelionienė, logopedė Lina Kurlianskienė