0
Ugdymo įstaigos kviečiamos dalyvauti ,,Sveikatiados pieno kokteilio iššūkyje“

2018-03-16

Pieno produktai yra vienas pagrindinių baltymų šaltinių, taip pat šie produktai praturtina mūsų organizmus fosforu, kalciu, kuris ypač reikalingas kaulams bei visais svarbiausiais vitaminais – A, D, B grupės, PP, C ir kitomis maistinėmis medžiagomis. Pieno produktams priklauso: pienas, jogurtas, kefyras, rūgpienis, pasukos, grietinė, varškė, sūriai bei įvairūs desertai. Rekomenduojama per dieną suvalgyti 1-2 porcijas. 1 porcija – tai 1 stiklinė pieno, indelis jogurto, 100 g varškės, 80 g varškės sūrio ar 60 g fermentinio sūrio. Projektas ,,Sveikatiada“ remiasi šia Sveikatos apsaugos ministerijos teikiama informacija bei patraukliomis veiklomis skatina sveiką vaikų gyvenseną.

    Sveikos mitybos supratimo ugdymas prasideda dar ankstyvoje vaikystėje, todėl vaikų sveikos mitybos pamatai turi būti formuojami šeimoje, darželyje, vėliau formavimas tęsiamas mokykloje. Juk nuo to, kaip vaikai maitinsis priklausys jų sveikata ateityje. Pratinti vaikus prie įvairaus maisto, įvairių jo skonių reikia nuo mažens, kad kiekvienas vaikas pirmenybę teiktų sveikatai naudingesnių produktų pasirinkimui.

   Būtent todėl nuo 2017 – 2018 mokslo metų pradžios startavo ,,Sveikatiados“ iššūkiai. Tai nauja projekto veikla, kurios eiga artimai siejasi su maisto pasirinkimo piramide. Kiekvienas skelbiamas iššūkis susijęs su vienu ar kitu šios piramidės lygmeniu bei produktų grupe.

,,Kiekvienas iššūkis baigiasi vis didesniu dalyviu srautu bei įdomesniu grįžtamuoju ryšiu. Dalyvaujančios ugdymo įstaigos remiasi pateikiamomis rekomendacijomis bei kūrybiškai jas perteikia vaikams. Be galo džiugu, jog konkurse dalyvauti pasiryžta ne tik ugdymo įstaigų bendruomenės bet ir tėveliai. Visi jie aktyviai siekia vieno tikslo - išugdyti teisingus vaikų mitybos įpročius, - pasakojo ,,Sveikatiados“ projekto koordinatorė Laura Blaževičiūtė.

  ,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“ tai vienas iš minėtų viruso pagrindu įgyvendinamų ,,Sveikatiados“ projekto konkursų. Mokslo metus paskirsčius pagal maisto pasirinkimo piramidę, šis iššūkis startavo 2018 metų vasario mėnesį ir tęsis iki kovo 30 dienos. Iniciatyvos startas buvo - ,,Sveikatiados“ projekto koordinatorės paruoštas filmukas, kuriame buvo gaminamas sveikatai palankus pieno kokteilis. Filmuko pabaigoje pieno kokteilio iššūkis buvo perduotas ,,Sveikatiados“ projekte dalyvaujančioms ugdymo įstaigoms.

Į konkursą įsitraukusios ugdymo įstaigos aktyviai kuria bei filmuoja pieno kokteilio gaminimo procesus. Iš atsiųstų filmukų balandžio 7 dieną bus atrinkti patys originaliausi bei sveikatai palankiausi kokteiliai, o jų gamintojai bus pakviesti dar kartą susikauti gaminant atrinktus kokteilius. Pakviesti konkurso dalyviai ne tik turės netradicinę dieną, kurios metu varžysis gamindami bei ragaudami kokteilius, bet ir bus apdovanoti prizais. 

,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“ pranoksta iki šiol vykusiu vaisių ir daržovių, grūdinių kultūrų ir užkandžių iššūkius. Pirmą kartą šis konkursas pakvies nugalėtojus sudalyvauti oficialiame iššūkyje, kur virs tikros emocijos bei bus gaminami patys skaniausi ir sveikatai palankiausi kokteiliai. Prie šio iššūkio naujovių įgyvendinimo aktyviai prisideda projekto rėmėjai – UAB ,,Rokiškio pienas“.  Būtent ši bendrovė dalyvauja puoselėjant šį iššūkį, taip pat skatinant pieno produktų vartojimą vaikų tarpe.

 „Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Programa vykdoma jau 8 metus. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso daugiau nei 900​ Lietuvos ugdymo įstaigų, jos konkursuose ir užsiėmimuose dalyvauja daugiau nei 50 000 vaikų.

„Sveikatiados“ tikslas - ugdyti vaikų ir jų šeimų sveiką gyvenseną. Siekiame užauginti naują kartą, neturinčią sveikatos problemų ir gebančią formuoti savo gyvenimo būdą atliekant informuotus sprendimus mitybos bei fizinio aktyvumo srityse. Projekto partneriai ir rėmėjai - Sveikatos apsaugos ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, UAB „Nestle Baltics“, UAB ,,Orkla Foods Lietuva“, UAB „Vilniaus margarino gamykla“.