Vaisių ir daržovių mitingas Giedraičiuose

2014-12-02

Mitybos specialistai rekomenduoja ir nuolat akcentuoja, kad vaisiai būtini mūsų organizmui. Ne veltui vaisiai ir daržovės yra viena iš mitybos piramidės pagrindo dalių. Todėl labai svarbu ugdyti mokinių nuostatą į kasdienę šviežių daržovių ir vaisių vartojimo naudą, vitaminų ir mineralų svarbą.

Gruodžio 1 dieną 5-7 klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Vaisių ir daržovių mitingas“. Pirmiausia, mokiniai susiskirstė grupėmis ir sugalvojo grupės pavadinimą. Burtu keliu ištraukę vaisių ir daržovių pavadinimus, pasidarė emblemas. Surinko informaciją apie produktų naudingąsias savybes organizmui ir vaišino kitus savo pagamintais patiekalais. Vieni kitiems uždavė klausimus, o atsakiusieji vaišinosi skanėstais.
Vėliau sprendė kryžiažodžius, sveikino bei plojo nugalėtojams. Mokiniai pripažino, kad vaisių ir daržovių vartoja per mažai ir per retai. Išsiaiškino, kokiomis ligomis galima susirgti ir kokių ligų profilaktikai būtina valgyti daržoves bei vaisius.  Suprato, kad vaisius ir daržoves valgyti sveika ir būtina.

Mokiniams renginys patiko. Jie įgavo daugiau žinių ir įgūdžių pasirenkant maisto produktus. Kaip skaniai pasigaminti įvairių vaisių ir daržovių patiekalų, kaip stiprinti savo imunitetą, kad atsispirtume įvairioms ligoms.

Sveikai gyventi – smagu. Būkite sveiki. (Mokytoja Regina Čeikauskienė)