Sveikos mitybos trimestras Skaistakalnio mokykloje

2014-11-19

„Sveikos mitybos trimestro" veiklas savo mokykloje inicijavo ir Panevėžio „Skaistakalnio" mokyklos sveikuoliai. Renginiuose dalyvavo tiek pradinių klasių moksleiviai, tiek ir vyresni. 

Pradinių klasių mokytoja O.Ivanauskienė, siekdama propaguoti sveiką gyvenseną, mokyti vaikus saugoti ir stiprinti savo sveikatą, ugdyti sveikus įpročius, pirmokams surengė netradicinę pamoką. Vaikams teko parodyti savo žinias, pasitelkti išmonę, būti kūrybiškiems, mąstyti, bendrauti. Smagu buvo gaminti sveikus pusryčius, klijuoti sveiko maisto piramides.
Kita pradinių klasių mokytoja A.Aleknavičienė su 3a klase per dailės ir technologijų pamoką pasigamino sveikus pusryčius ir pasivaišino. Pradinių klasių mokytojos V.Ūsienės antrokai, komandose pasitarę, nusprendė, ką darys. Jie turėjo susigalvoti savo komandos pavadinimą ir pristatyti pagamintus patiekalus.
Biologijos mokytoja A.Makštelienė išleido stenduką, skirtą Sveikos mitybos dienai. Stendas gražiai tiko fojė. Valgykloje paskelbė akciją - valgome daržovių salotas. Aktyviai salotas ragavo 5b kl. mokiniai. 5a klasės mokiniai į valandėlę "Sveika mityba" atsinešė obuolių, soduose užaugintų morkų, moliūgą. Susipažino apie vaisių ir daržovių reikšmę, atliko testą - "Ar moku sveikai maitintis?". 6b klasė gamtos ir žmogaus pamoką pradėjo skanaudami obuolius. 
7a klasės mokiniai su auklėtoja R.Karosiene per klasės valandėlę ragavo sveikus užkandžius, o per anglų kalbos pamoką kalbėjosi šia tema. 7b klasė skanavo sveikus užkandžius klasės valandėlės metu su auklėtoja L.Nauroniene diskutuodami apie tai, kodėl būtina sveikai valgyti. 8a klasę auklėtoja I.Plėštienė vaišino savo užaugintomis sodo gėrybėmis.
Mokiniai antrame aukšte išleido stendą apie tai, kaip reikia sveikai maitintis. 8b klasė per klasės valandėlę ragavo auklėtojos J.Ablėnės obuolius. Istorijos mokytojas T.Puodžiūnas 9-okams ekskursijos metu į Anykščius pristatė savo įsidėtus sveikus užkandžius. Pakomentavo, kodėl jis tai pasirinko, kuo tai sveika ir naudinga organizmui. Kūno kultūros mokytojas A.Krulys su 10-okais sveikų užkandžių popietę pasidarė per klasės valandėlę. Technologijų mokytoja V.Staišiūnienė su mokiniais per pamokas ir diskutavo, ir gamino sveikus užkandžius. Gamtosaugos būrelio nariai būrelio metu žaidė „Protų mūšį“, kurį surengė būrelio vadovė J.Ablėnė ir VSPS D.Griškėnienė. 

Ačiū visiems prisidėjusiems prie „Sveikos mitybos trimestro“. Valgykime sveikai ir būsime sveikesni.                                                           
Gamtosauginis komitetas

http://www.skaistakalnis.lt/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=616:sveikos-mitybos-trimestras&Itemid=27