0
Užsikrėtė vaikai mankšta

2016-04-11

„Mankštiada" - viena iš sveiką gyvenseną ugdančios „Sveikatiados" programos kasmetinių veiklų. Šiemet į ją įsitraukė itin daug ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Mankštas bei sporto šventes organizavo Šiaulių rajono bei miesto mokyklos ir darželiai. „Mankštiada" susilaukė akivaizdaus pasisekimo:  renginiais džiaugėsi vaikai, drauge su jais sportuoti jungėsi ne tik mokytojai, bet ir tėveliai.

Kiekvieną savaitę po pirmos pamokos visų klasių moksleiviai jungtis į mankštą buvo kviečiami Šiaulių rajono Raudėnų pagrindinėje mokykloje. Kaskart mankštą organizavo vis kita klasė - taip į veiklą įsitraukė itin daug mokyklos moksleivių.

Šiaulių lopšelio - darželio „Ąžuoliukas" vaikai dalyvavo respublikiniame plenere „Sniego karalystė". Darželio auklėtiniai iš sniego lipdė įvairius gyvūnus - lietuvių liaudies pasakų herojus. Vėliau  vaikai buvo pakviesti mankštai sporto salėje. Išbandyti pratimai skirti kvėpavimo raumenų treniravimui, pusiausvyrai, koordinacijai lavinti. Tai leido vaikams ne tik linksmai praleisti popietę, bet ir išmokti pamoką apie taisyklingą kvėpavimą, mankštos svarbą geros sveikatos palaikymui.

Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelyje darželyje „Buratinas" vyresniosios grupės auklėtiniai mankštinosi po du, derindami savo judesius su draugu. Taip vaikai stiprino ne tik kūną, bet ir mokėsi dirbti drauge, bendrauti, padėti vienas kitam. Viena iš „Mankštiados" veiklų, įgyvendintų darželyje buvo susijusi ir su plokščiapėdystės profilaktika –  mažieji išbandė mankšteles basomis kojomis.

Šiaulių ,,Juventos" progimnazijoje „Sveikatiados" projekto pasiūlytos veiklos susilaukė itin didelio moksleivių susidomėjimo - dalyvavo net 375 vaikai. Mokykloje buvo organizuojama mankšta katu su futbolo komandos ,,Šiauliai" treneriu Deiviu Kančelskiu, tarpklasinės estafečių, kvadrato varžybos, sniego tvirtovių statymo varžybo. Mokyklos pirmokai suruošė įspūdingą ,,Obuoliadienio” integruotą dieną, tyrinėjo atbundančią gamtą bei skaičiavo žingnius  Talkšos pakrantėje.

Mankštos, aktyvūs žaidimai ir sporto šventės bei kiti renginiai ne tik padeda stiprinti vaikų fizinį pasirengimą, bet ir padeda moksleiviams suprasti sveiko gyvenimo būdo svarbą žmogaus gerai savijautai.