0
Ekologinė konferencija „Liepaitės“ darželyje

2015-03-26

Jau tapo tradicija pasaulinę Žemės dieną surengti konferenciją „Sveikinu bundančią žemę“. Šiemet jos potemė „Sveika aplinka – sveikas vaikas“, todėl renginį skyrėme vietos bendruomenei – vaikams, jų tėveliams bei pedagogams. 

Mūsų tikslas – keisti žmogaus požiūrį į savo sveikatą. Mokslininkai teigia, kad gerą žmogaus sveikatos būklę net 50 proc. lemia sveika gyvensena, o jos pagrindai formuojasi jau ankstyvoje vaikystėje. Vaikas, augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo modelį, požiūrį, tradicijas. Tačiau ne kiekvienoje šeimoje mažylis gauna pakankamai žinių apie sveikatą, išmoksta ją saugoti, tausoti ir stiprinti. Tuomet į pagalbą ateiname mes, pedagogai.

Pasirengimas konferencijai vyko visą mėnesį: vaikai rengė projektus, piešė piešinius „Augu sveikas ir stiprus“, kūrė kompozicijas iš nuotraukų. Tėvų komandos dalyvavo „Proto mūšyje“ apie sveiką gyvenseną. Žemės dieną pasitikome rimtai pasiruošę. Tad nenuostabu – salė buvo pilnut pilnutėlė. Direktorė A.Piragienė, sveikindama visus su 11 –ąja konferencija ir Žemės diena, pasidžiaugė, kad tėveliams rūpi vaikų sveikata ir aplinka, kurioje jie gyvena. Pristatė viešnias iš Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojas – Oksaną Vaserytę ir Jovitą Mikalajūnienę. Jos atsinešė įvairių, šiuolaikinių medicininių prietaisų ir pakvietė po renginio pasitikrinti sveikatą.

Konferencijoje pirmiausia buvo parodyti įdomūs, išradingi projektai: šokoladinį sapną susapnavo „Drugelių“ grupės vaikai (mokytoja R.Aukščionienė). „Skruzdėliukai“ (auklėtoja I.Mėkelienė) visus mokė sveikatos abėcėlės. „Pelėdžiukai“ (auklėtoja I. Tekutienė) net sveikuolišką mišrainę pagamino. Ketvirtokai( mokytoja S. Bagdonienė) surengė teismą saldainiui.

Dvejus metus vyko tyrimas „Ką žinai apie sveiką gyvenimo būdą“. Rezultatai atskleidė, kad bendruomenė vis labiau domisi sveika gyvensena ir ją propaguoja.. Tai tėvai įrodė ruošdami sveikuoliškų valgių stalus. Ir kokių tik jų nebuvo! Stebino tėvų ir vaikų išmonė bei kūrybiškumas. Komisija įvertino ir paskelbė nominacijas: meniškiausio stalo nominaciją pelnė 4 klasės stalas, pavasariškiausią laimėjo „Drugelių“ grupė, linksmiausią – „Skruzdėliukai“, o sveikuoliškausią – „Pelėdžiukai“. Visi turėjo galimybę ne tik pasivaišinti sveikuoliškomis gėrybėmis, bet ir pasimokyti vieni iš kitų. Vyramo gera, smagi nuotaika. Po vaišių mažieji žaidė ekologinius žaidimus, kuriuos vedė auklėtojos L.Šatienė ir I.Tekutinė, o ketvirtokai nekantravo pamatyti saulės užtemimą.

Aptardami renginį, padarėme išvadą – sveika gyvensena tampa natūraliu bendruomenės gyvenimo būdu. Ir toliau tęsime savo darbą, ieškodamos įdomių ir naujų sprendimų sveikatos stiprinimo srityje, siūlysime šiuolaikines sveikatinimo formas vietos bendruomenei. Jau balandį visus pakviesime į pavasario olimpines žaidynes.

Projekto koordinatorės pavaduotoja ugdymui Inga Černiauskienė
Mokytoja Stasė Bagdonienė