Mitų ir faktų dvikova Krokialaukyje

2014-11-13

Lapkričio 11 d. Lietuvos medicinos studentų asociacijos studentai Mindaugas Zaikauskas ir Mažvydas Užkurnys 5-7 klasių mokiniams vedė užsiėmimą „Mitybos faktų ir mitų dvikova“. Mokiniai susipažino  su pagrindiniais mitybos mitais ir juos paneigiančiais faktais, vyko  faktų ir mitų dvikova. Mokinių išsakytus argumentus-mitą ar faktą- užsiėmimo vedėjai patvirtino arba paneigė. Geriausias žinias apie mitybą pademonstravę mokiniai buvo  apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
     2014 metai - vaikų sveikatos metai.  2010 metais buvo  atliktas Moksleivių gyvensenos tyrimas, kurio metu vertinta vaikų  mityba, fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, vaikų emocinė savijauta. Paaiškėjo, kad vaikų mityba nėra visavertė. PSO rekomenduoja vaisius ir daržoves vartoti kasdien po kelis kartus, tačiau, apklausos duomenimis, kasdien daržoves vartojo 22,4 proc., vaisius – 30,7 proc. mokinių. Be to, saldainius ir šokoladą kasdien ar keliskart per dieną nurodė vartojantys kas ketvirtas mokinys, gazuotų gėrimų kasdien vartojo kas dešimtas mokinys. Atkreipiant dėmesį į šias problemas, projekto „Sveikatiada" komanda akcentuoja, kad svarbu jaunesniems moksleiviams daugiau žinoti apie maisto pasirinkimą. Tam sumanytas užsiėmimas ’’Sveikatiados mitybos kodų paieška“.
     „Sveikatiados mitybos kodų paieška“ –  tai Sveikatiados, Lietuvos medicinos studentų asociacijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos projektas, kurio tikslas –  suorganizuoti inovatyvias ir patrauklias sveikos mitybos principais paremtas ugdymo veiklas Lietuvos mokyklose. 
 
Kūno kultūros mokytoja S.Bakšytė

http://www.krokialaukis.alytus.lm.lt/node/151