Sausio 13-jai... „Geltona, žalia, raudona“

2017-01-13

Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ Sausio 13-oji turėjo savo tikslą – draugiškai ir aktyviai, apjungiant sveikos gyvensenos įgūdžius ir sportinę veiklą, paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Mūsų įstaigos bendruomenė žino apie judėjimo svarbą sveikatai. Tačiau žinoti nepakanka, reikia ir daryti. Vaikai įvykius geriausiai prisimena ir supranta tada, kai patys aktyviai juose dalyvauja. Kad vaikai svarbius įvykius suprastų ir suvoktų tinkamai, būtina juos sudominti. Jau antri metai šią dieną mes paminime aktyviai mankštindamiesi. Pilietiškumo projektas „Geltona, žalia, raudona“ sukvietė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus mankštai, kurią ir skyrėme ,,Sveikatiados‘‘ Mankštiadai - Sausio 13-ajai atminti. Vaikai pasipuošė geltonos, žalios, raudonos spalvos pirštinėmis ir kepuraitėmis. Judėdami, vaikai patyrė džiaugsmą ir kaupė patirtį apie istoriją: kiekvienas žmogus turi gyvenimo istoriją, istoriją turi ir valstybė – Lietuva taip pat ją turi. O juo vaikų patirtis turtingesnė, tuo tvirtesnis pagrindas jų tolimesniam augimui.

Prisimenant kovotojus už laisvę Lopšelio-darželio bendruomenė segėjo neužmirštuolės žiedus, languose degė atminimo žvakelės.

Tokios tradicinės bendruomenės šventės leidžia suvokti, kad mes kartu, mes tauta, mes lietuviai. Ir tikrai turime kuo didžiuotis. Šiek tiek dėmesio skiriant istorinės atminties puoselėjimui, tikimės, kad ateityje išaugs daug savimi pasitikinčių, gimtąją šalį mylinčių ir ją apginti pasirengusių piliečių.
 
Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogės:
Gražina Dirsienė
Vida Praniauskienė
Algimanta Kašelionienė