Europos judėjimo savaitės bėgimas Pajiešmeniuose

2014-10-01

2010 metais prisijungėme prie respublikinio projekto ,,Sveikatiada“, kurio tikslas – formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą. Sveikos mitybos dieną gilinomės į sveikos ir subalansuotos mitybos aspektus. Kiekviena klasė pristatė pasirinktą daržovę, kalbėjo apie jos naudingumą, ruošė patiekalus. Renginyje ,,Pusryčių fiesta“ – atkreipėme dėmesį į pusryčių, kaip labai svarbios sveikos mitybos grandinės dalies naudą ir būtinumą, siekiant atkreipti dėmesį į tai, ką mes valgome, kaip tai veikia mūsų sveikatą, kokie yra mūsų mitybos įpročiai, skatinant mokinius pradėti dieną sveikai ir skaniai pasistiprinus. Šokio pamokoje ,,Judam muzikos ritmu“ įsijungėme į vieną iš smagiausių ir meniškiausių judėjimo formų – šokį. Šokiai tai puiki edukacinė, laiko praleidimo ir sveiko gyvenimo priemonė.  Mokyklos aikštelėje  visi kartu šokome  bendrą šokį.
Šių metų pavasrį penktokai ir šeštokai vyko į Vilnių, į ,,Sveikuolių – šaunuolių“ konkurso finalą. Šiame konkurse buvo renkama pati šauniausia ir sveikatingiausia klasė iš visos Lietuvos.  Kaipgi mes patekome į konkurso finalą?  Prisimename, viskas prasidėjo mokslo metų pradžioje. Dalyviai savo kelionę pradėjo išbandydami jėgas ,,Sveikatiados“  žinių mūšiuose bei demonstavo protą ir sumanumą sveikos gyvensenos srityje. Kiekviena klasė turėjo galimybę parodyti žinias spręsdami sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo galvosūkius. Įveikę žinių iššūkį, kuriame geriausiai pasirodė 6 klasės mokiniai, gavome specialią – kūrybinę užduotį. Reikėjo sukurti sveikuolišką estafetę bei kuo aiškiau ir originaliau ją pristatyti. Mūsų šeštokų idėjos pasirodė gana originalios, įdomios, čia mokiniams padėjo mokyklos socialinė pedagogė Vida Chraptavičienė,  ir patekome į  finalinį etapą, kur iš daugiau nei 300 mokyklų buvo išrinktos 7 mokyklos, kurios vyko į Vilnių – finalinį etapą.
Mūsų sveikatinimo idėjos tęsiasi…  Rugsėjo 29 dieną prisijungėme prie Europos judėjimo savaitės MOVE WEEK bėgimo,kurią iniciavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija. Bėgimo maratone dalyvavo visų klasių mokiniai, mokytojai, auklėtojai, mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Bėgimui vadovavo fizinio mokytojas Valdas Germanas. Smagu ir linksma buvo bėgti saulės nutviekstais rudenėjančiais parko takais. Startavome prie senojo mūsų ąžuolo. 50 šauniausių mažųjų bėgikų pasipuošė  Olimpinio švietimo komisijos   specialiomis  MOVE WEEK apyrankėmis, kiti gavo padėkos raštus.
Džiaugiamės Lietuvos tautinio olimpinio komiteto  prezidentės Dainos Gudzinavičiūtės padėka mokyklai už 2014 metų Europos judėjimo savaitės bėgimo organizavimą.
Šiais mokslo metais norime būti dar sveikesni  ir prie sveikatinimosi prisidėti su nauja jėga – savo pavyzdžiu   užkrėsti kiekvieną sveikos gyvensenos ,,virusu“, nes supratome, kad sveikai gyventi yra smagu.

Socialinė pedagogė Vida Chraptavičienė