Vanduo - gyvybės šaltinis

2015-03-25

Kovas- vandens mėnuo, o kovo 22-oji- pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Ši diena Jungtinių Tautų iniciatyva minima nuo 1993 m.

Todėl kovo 23 d. Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ „Boružiukų“ grupės vaikučiai bei jų auklėtojos nutarė paminėti šią dieną.

„Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo, nei spalvos, tavęs neįmanoma aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima pasakyti, kad tu reikalingas gyvenimui, tu – pats gyvenimas… Tu pats didžiausias turtas pasaulyje“ (A. de Sent – Egziuperi).

Su šiais žodžiais ir eilėraštuku apie vandenį buvo pradėtas pokalbis – diskusija „Vanduo – gyvybės šaltinis“ .

Kad visiems būtų aiškiau ir įdomiau, į grupę atvyko sveikatos priežiūros specialistė Jadvyga Jarmalienė, kuri suteikė daugiau žinių apie vandens naudą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pasakojo, kad be vandens nebūtų gyvybės pasaulyje, kaip gamtoje vyksta nuolatinė vandens apytaka, kuo vertingas požeminis vanduo, kodėl reikia saugoti ir taupyti vandenį, kuo reikšmingas vanduo sveikatai. Pabaigoje pokalbio – diskusijos vaikai keliavo į metodinį kabinetą  žiūrėti filmuką apie vandenį „Tekėk, upeliuk, tekėk.“

Sveikatos priežiūros specialistė atsakinėjo į visus vaikų pateiktus klausimus. Sugrįžę vaikučiai į grupę su auklėtojomis darė įvairius eksperimentus su vandeniu.

Vandens mėnesį paminėjo ir priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Rasa Sukackiene. Kiekvieną dieną vaikai turėjo galimybę atlikti po vieną bandymą su vandeniu. Taip vaikai išsiaiškino ne tik vandens svarbą, bet ir daug jo savybių, būsenų, atliko „linksmąsias“ užduotis: kiek šaukštų vandens telpa stiklinėje, kaip įdėti tuščią stiklinę į vandenį ir kitas.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Audronė Piličiauskienė