524
Treniruotė Simno mokykloje

2015-02-08

Sausio mėnesio paskutinę savaitę mokyklos ugdytiniai praleido linksmai ir aktyviai. Esant tinkamoms oro sąlygoms, kūno kultūros pamokos vyko lauke, o jų metu mokiniai tobulino savo slidinėjimo įgūdžius.

Sausio 29 dieną mokykloje vyko projekto „Sveikatiada“ renginys „Mankštiada 2015“. Šį kartą ,,Sveikatiada“ kvietė išbandyti naują ir sparčiai plintantį sportavimo metodą – INSANITY. Tai aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės, kurių metu dirba viso kūno raumenys.

Sportuojama dirbant tik su savo kūno svoriu, nenaudojant jokios papildomos įrangos, svarmenų. Treniruotė įprastai trunka 30-50 minučių, visą laiką dirbama beveik be sustojimo, tik su trumpomis poilsio pauzėmis. Dirbant širdies ritmas pašoka labai aukštai, o per nedidelę pauzę grįžta į pradinę būseną. Su šia fizinio aktyvumo forma mūsų mokiniai buvo supažindinti jau praeitais mokslo metais.

Kūno kultūros mokytoja Aldutė Mikulskienė Insanity programą įtraukė į ugdymo turinį ir ją pritaikė kiekvienam ugdytiniui individualiai pagal jo pajėgumą ir sugebėjimus. Insanity gali užsiimti bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Pradedantiesiems organizuojamos palengvintos treniruotės.

Tradiciškai kiekvienam sporto renginiui startą duodama mokyklos direktorė Janina Žeimienė pasidžiaugė, kad mokykloje didelis dėmesys skiriamas mokinių fiziniam aktyvumui, nuolat ieškoma būdų kaip mokinius motyvuoti būti dar fiziškai aktyvesniais. Ji taip pat padėkojo mūsų nuolatiniams partneriams ir draugams iš Simno gimnazijos – I ag. klasės mokiniams (vadovė Jurgita Lenkauskienė).

Prieš pradedant treniruotę padarėme specialų apšilimą bei parengėme kūnus Insanity dozei. Atlikdami įvairius tempimus, stiprinome kiekvienos kūno dalies raumenis, kad jie būtų stipresni ir tvirtesni. Sportuoti iš tiesų buvo įdomu ir naudinga. Tikimės, kad mokinių entuziazmas judėti ir mankštintis neišblės. Juk sveikai ir linksmai gyventi smagu…