0
Gyvenk sveikai – sportuok linksmai!

2015-12-10

„Sveikata – brangiausias turtas“  byloja liaudies išmintis. Jei norime išsaugoti gerą sveikatą, tai ja turime rūpintis jau nuo vaikystės. Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos Tiskūnų Juozo Urbšio skyrius mokinių sveikatos rodiklius analizuoja jau  daugelį metų, todėl galime teigti, kad svarbiausia problema - mokinių sveikatos blogėjimas. Pastaruoju metu mokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo situacija kebli: mokiniai daug laiko praleidžia prie kompiuterio, televizoriaus nenoriai dalyvauja kūno kultūros pamokose, namuose nesimankština. Tad spalio mėnesį Tiskūnų Juozo Urbšio skyriuje pradėtas vykdyti  projektas „Gyvenk sveikai – sportuok linksmai“, kurį finansavo Kėdainių savivaldybė. Projekto tikslas - organizuojant fizinę veiklą, kuri apima emocinę ir psichinę, judėjimo ir pažinimo sritis, ugdo ne tik judesių kultūrą, bet ir savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą, pilietiškumą, vaizduotę, komunikabilumą, skatinti moksleivių fizinį aktyvumą ir gerinti sveikatą. Visą mėnesį vyko įvairūs renginiai, į kuriuos  kvietėme  įsijungti visą mokyklos bendruomenę.

Projekto  metu kiekvieną savaitę vyko kvadrato rungtynės. Šis žaidimas didina emocionalumą, skatina domėtis fiziniais pratimais, aktyviai ilsėtis. Netrukome įsitikinti tuo ir patys. Reikia pripažinti, kad komandos kovėsi su dideliu užsidegimu. Neišduosime, koks buvo šių varžybų rezultatas. Pasakysime tik tiek – laimėjo Draugystė! Draugystė laimėjo ir „Žaliajame bėgime“. Šis bėgimas jau tapo tradiciniu, jis skirtas priminti, kad skyrius šiemet jau 11-ąjį kartą iškovojo Žaliąją vėliavą.

Labai daug gerų emocijų sukėlė apsilankymas  plaukimo pratybos Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso baseine. Buvo  mokinukų, kurie labai bijojo vandens ,nes pirmą kartą gyvenime apsilankė baseine, bet pastebėję, kaip  drąsiai lipa į baseiną  jų draugai ir patys pradėjo džiaugtis vandens teikiamais malonumais.

O labiausiai mokinius nustebino  akcija „Limonadui ir traškučiams - ne!“. Ne paslaptis, kad vaikai mokykloje mėgsta valgyti traškučius, gerti limonadą, nors žino, kad tai nesveika. Džiaugiamės, kad traškučių neteko „konfiskuoti“, bet limonado butelių kuprinėje radome ne vieną.

Projekto apibendrinimo šventėje „Rudenėlio taku“  padėkos raštais apdovanojome aktyviausius projekto dalyvius.  Vaikai liko patenkinti ir tikisi, kad ir kitąmet  toks projektas bus tęsiamas. O  projekto   nauda bus juntama dar ilgai, nes įsigytas sporto inventorius ir toliau suteiks galimybę sportuoti. Taip laisvalaikis bus leidžiamas ne tik turiningai, bet ir sveikai.
 
Jolanta Sagatytė
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos
Tiskūnų Juozo Urbšio skyriaus pradinių klasių mokytoja