0
Molėtų rajono moksleiviai domėjosi sveika gyvensena

2014-11-07

Molėtų, Dubingių ir Giedraičių vaikai – aktyvūs sveikatingumo puoselėtojai. Rajono mokymo įstaigose lankėsi projekto „Sveikatiada“ ir Lietuvos medicinos studentų sąjungos (LiMSA) atstovai. Svečiai vaikams pravedė interaktyvias pamokas, kurių metu mokiniai buvo supažindinti su sveikos mitybos „paslaptimis“

Nuo spalio mėnesio pradžios po visą rytų Lietuvą keliaujanti „Sveikatiados“ ir LiMSOS komanda įgyvendina projektą „Sveikatiados mitybos kodų paieška“, kurio metu stengiamasi atkreipti vaikų dėmesį į mitybą, ugdomi mokinių gebėjimai sąmoningai pasirinkti maisto produktus.
 
Molėtų rajone spalio mėnesį šios sveikatingumo pamokos jau vyko Giedračių A.Jaroševičiaus pagrindinėje mokykloje. Tuo tarpu ketvirtadienį, lapkričio 6 dieną, savo mitybos įgūdžius gerino ir Molėtų progimnazijos bei Dubingių pagrindinės mokyklos moksleiviai.
 
Pradinių klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Atrask mitybos piramidės lobius ir paslaptis“. Mokiniai dalinosi savo žiniomis apie maisto pasirinkimo piramidę, bandė įvairius maisto produktus teisingai paskirstyti į piramidės dalis. Vėliau LiMSA studentai plačiau papasakojo, kuriai daliai kiekviena maisto rūšis priklauso ir kodėl. Gavę patarimų iš specialistų, vaikai patys sugebėjo pakoreguoti savo pasirinkimus statant piramidę.
 
„Mokiniams užsiėmimai patiko. Jie ne tik įgavo daugiau žinių ir įgūdžių pasirenkant maisto produktus ir gėrimus, bet ir noriai dalyvavo diskusijose ir atsakinėjo į pateiktus klausimus.“ – teigė Giedračių A.Jaroševičiaus mokytoja Regina Čeikauskienė
 
Vyresnieji, 5–7 klasių mokiniai, diskutavo apie mitybos mitus ir faktus. Juk visuomenėje sklando be galo daug įvairių nuomonių apie tam tikrus mitybos principus, todėl labai sudėtinga atsirinkti, kurie iš jų yra tiesa. Svečiai kartu su moksleiviais įvertino 10 dažniausiai kasdienybėje pasitaikančių stereotipų ir patvirtino arba paneigė juos. Vaikai taip pat teiravosi ir kitų jiems aktualių klausimų, į kuriuos mitybos žinių turintys studentai mielai atsakė.  Kaip teigė Molėtų progimnazijos pedagogai, padėti paaugliams atsirinkti ir patikslinti informaciją apie mitybą, kurios tiek daug įvairiuose informacijos šaltiniuose, labai svarbu ir naudinga. Taigi jie džiaugėsi, kad projektas su šia iniciatyva atvyko ir į jų mokyklą.
 
Be naudingų patarimų tiek pradinukai, tiek ir vyresnieji dalyviai buvo apdovanoti „Sveikatiados“ atminimo dovanėlėmis, tad labai džiaugėsi šiomis sveikos mitybos pamokomis. „Ypač atminimo dovanėlėmis džiaugėsi ir svečių iš projekto „Sveikatiada“, dar ilgai nepamirš pradinių klasių moksleiviai. Jų gyvensenos įpročiai dar tik formuojasi, todėl su jais mitybos klausimais kalbėtis ypač svarbu. Smagu, kad jie labai aktyviai dalyvavo šioje projekto veikloje ir, tikimės, jie taps projekto veiklų dalyviais ir ateityje“ – mintimis dalinosi projekto koordinatorė Eglė Maliukevičiūtė.

http://www.moletai.lt/go.php/lit/placiau/8959