0
Klaipėdoje netrūko šokių ir mankštų

2016-04-14

„Sveikatiados“ projektas šiais metais vėl įtraukė Klaipėdos mokyklų įvairaus amžiaus vaikus į aktyvią veiklą ir sveiką gyvenseną. Mokykloms buvo pasiūlytas idėjų paketas „Mankštiada“, kur galima buvo rasti patarimų, kaip taisyklingai vaikai turi atlikti fizinius pratimus, ikimokyklinio amžiaus vaikams pasiūlyta koordinacijos ir kvėpavimo pratimai, plokščiapėdystės profilaktikai –pasigaminti pėdučių masažines dėžutes.
 
Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokiniai mokėsi kaip galima stiprinti kūną, o tuo pačiu pailsinti protą. 5-8 klasių mokiniai mokėsi taisyklingo kvėpavimo atliekant mankštos pratimus. Tokios mankštos moko atverti savyje potencialą: būti kūrybingais, laisvais ir laimingais. „Jaučiuosi pailsėjęs. Daugiau tokių mankštų norėčiau,“- po mankštos komentavo vaikai.
 
Mažieji lopšelio – darželio „Kregždutė“ auklėtiniai nesnaudė ir taip pat mokėsi kaip reikia taisyklingai kvėpuoti ir išlaikyti pusiausvyrą mankštinantis. Šiek tiek kitaip sportavo lopšelio-darželio „Varinėlis“ vaikai. Jiems buvo pasiūlyti pratimai su virvute, kurių pavadinimai tikrai vilioja: „Pašokinėkime per bangas“, „Šokinėkime ant akmenėlių“, „Vėjas keičia kryptį“, „Pralįskime pro pušies šakas“, „Pasisupkime ant bangų“.  Tokie pratimai vaikams paliko neišdildomų įspūdžių: „Šokinėjau kaip per bangas, o po to įsivaizdavau, kad guliu ant jų.“
Darželyje „Švyturėlis“ kiekvieną rytą vaikai šoko  pagal linksmą Lotynų Amerikos muziką. Vaikai buvo supažindinti su pagrindiniais šokių žingsniais. Visi norėjo išbandyti egzotiškus šokius.
 
Vyresnieji Klaipėdos Litorinos mokyklos mokiniai su džiaugsmu priėmė ekstremalią idėją – laipiojimą uolomis. Tai yra ne tik sportas, bet ir puikus būdas praleisti laisvalaikį, kuriam reikia ne tik gero sportinio pasirengimo, bet ir psichologinio pasiruošimo. Užsiėmime dalyvavę mokiniai turėjo galimybę trijose skirtingose laipiojimo trasose pasitikrinti savo ištvermę ir pabandyti įveikti aukščio baimę. Kitais metais mokykla planuoja vaikams suteikti dar daugiau galimybių išbandyti netradicinį sportą.