0
Į SVEIKATOS ŠALĮ

2016-03-29

Kovo pabaigoje į lopšelį – darželį „Liepaitė“ rinkosi tėvai, svečiai. Čia vyko jau tradicine tapusi 12 - oji respublikinė konferencija. Jos tikslas – ugdyti vaikų ir tėvų praktinius sveikos gyvensenos įgūdžius ir juos taikyti kasdieniniame gyvenime.

Mažieji „traukinuku“ atvyko į Sveikatos šalį. Parodė nuotaikingą konferencijos atidarymo programą: šoko, dainavo, vaidino. Direktorė Aldona Piragienė pasveikino visus dalyvius, pristatė viešnias iš Panevėžio miesto lopšelių – darželių „Puriena“ ir „Gintarėlis“, Panevėžio rajono Naujamiesčio lopšelio – darželio „Bitutė“. Sulaukėme kolegių iš „Eglutės“, „Žilvičio“, Narteikių ,,Linelio“. Konferencijos šeimininkų vardu kalbėjusi „Liepaitės“ tarybos pirmininkė (tėvų atstovė) Kristina Kvedarienė linkėjo visiems laikytis sveikos gyvensenos principų.
          
Projekto koordinatorės Inga Černiauskienė ir Stasė Bagdonienė apibendrino darbus. Buvo įteiktos padėkos vaikams ir jų auklėtojoms už puikius projektus. Diplomais apdovanoti tėveliai -  „Proto mūšio“ apie sveiką gyvenseną nugalėtojai. Paskelbtos nominacijos sveiko maisto stalams, kuriuos ruošė darželinukų tėvai. „Sveikuoliškiausio“ stalo nominaciją laimėjo „Pelėdžiukų“ grupė, „Pavasariškiausio“ – „Drugelių“, „Tautiškiausio“ – „Kiškučių“, „Linksmiausio“ – „Meškučių“ grupės. Vieni iš kitų pasimokėme kūrybiškumo, išradingumo, o svarbiausia  patirties.

Tėveliai visus pakvietė paragauti sveikuoliškų vaišių. Ir ko tik čia nebuvo. Stebino tėvelių išmonė. Koridoriuje veikė vaikų piešinių paroda „Sveikai gyvenu“. Pedagogai diskutavo apie sveikos gyvensenos ugdymą ankstyvajame amžiuje prie „pavasariško“ apskritojo stalo. Tėveliai ir pedagogai turėjo puikią galimybę pasitikrinti sveikatą, nes jau antri metai šios misijos imasi Visuomenės sveikatos biuro specialistės. 

Konferencija baigėsi... Norisi tikėti, jog kiekvienas jos dalyvis išsinešė bent mažą dalelę naujos patirties, žinių, gerų emocijų, supratimo, jog sveikatą lemia ne tik genai – ją stipriname arba griauname mes patys. Sveikata ir energija žmogų gali ir turi lydėti visą gyvenimą. Taigi - veikite, nelaukite. Niekada nebus tinkamesnio laiko nei dabar.

Straipsnį paruošė  Inga Černiauskienė ir  Stasė Bagdonienė