0
Apie mitybos kodus Alytuje „Sveikatiada“ kalbės Vidzgirio ir Dainavos mokyklose

2014-11-13

Į Alytų atvyksta socialinė iniciatyva „Sveikatiada". Vidzgirio ir Dainavos pagrindinėse mokyklose vyks užsiėmimai pradinių ir vyresnių klasių moksleiviams. Moksleiviai domėsis iš ko sudaryta mitybos piramidė, specialiose pamokose diskutuos apie sveiką mitybą, maisto medžiagas ir maisto produktų priedus

Lapkričio 17 dieną į Alytų atvyksta socialinė iniciatyva „Sveikatiada“. Vidzgirio ir Dainavos pagrindinėse mokyklose vyks užsiėmimai pradinių ir vyresnių klasių moksleiviams. Moksleiviai domėsis iš ko sudaryta mitybos piramidė, specialiose pamokose diskutuos apie sveiką mitybą, maisto medžiagas ir maisto produktų priedus.
Šiandien kaip niekad daug įvairios informacijos apie sveiką gyvenimo būdą ir mitybą. Daugelis yra girdėję apie įvairius maisto pramonėje naudojamus priedus – skonio stipriklius, dažiklius, konservantus ir įsivaizduoja, kad tokie maisto produktai nėra naudingi sveikatai. Tačiau retas  gali pasakyti, kurie maisto produktai ir kodėl yra naudingi sveikatai, kaip taisyklingai maitintis ir derinti maisto produktus. Užsiėmimuose vaikai bus skatinami kritiškai vertinti informaciją apie sveiką mitybą, „sveikus“ ir „nesveikus“ produktus, geriau suprasti, kodėl žinios apie mitybą turi būti paremto moksliniais tyrimais.
Projekto metu organizuojamos veiklos planuojamos atitinkamai pagal amžiaus grupes. Pradinukai kartu su medicinos studentais specialioje pamokoje „Atrask mitybos piramidės lobius ir paslaptis" statys maisto piramidę, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, sužinos apie jos sudedamųjų dalių svarbą, rungsis  viktorinoje. Tuo tarpu vyresnieji, 5 – 7 klasių, moksleiviai dalyvaus interaktyvioje „Mitybos mitų ir faktų dvikovoje".
Dėl neracionalios mitybos ir netinkamos gyvensenos gausėja lėtinių ligų, pagal kurias pirmaujame Europos Sąjungoje. Tikimasi, kad projektas „Sveikatiados mitybos kodų paieška", pasirinkęs ugdyti supratimą apie sveiką mitybą, bus veiksmingas, nes mokiniams žinios suteikiamos žaisminga ir patrauklia, juos įtraukiančia į veiklą, forma.

http://www.alytausgidas.lt/lt/naujienos/kulinarinis-gidas/apie-mitybos-kodus-alytuje-sveikatiada-kalbes-vidzgirio-ir-dainavos-mokyklose/