0 0
Mes – už sveiką gyvenseną

2018-11-23

Kybartų vaikų lopšelis-darželis „Kregždutė“ didelį dėmesį skiria vaikų sveikatos saugojimo kompetencijai ugdyti. Šį rudenį „Bitučių“ grupė prisijungė prie projekto „Sveikatiada“. Kadangi kiekvieną rytą sąžiningai mankštinamės, sugalvojome pasigaminti priemonę mankštai atlikti. Vaikai pylė į buteliukus smėlį, matavo, kad smėlio kiekis būtų vienodas, ir džiaugėsi turėdami svarelius mankštai. Mankštadiada vyko ne tik grupėje, bet ir mokyklos stadione. Jame vaikai lenktyniavo, žaidė judrųjį žaidimą „Stok prie medžio“, kurio metu susipažino su  stadione augančiais medžiais.

Rugsėjo 27 dieną paminėjome pasaulinę turizmo dieną. Visi svarstėme, kur keliausime? Patys mažiausi žingsniavo apie darželį, stebėjo pasikeitusią gamtą, apžiūrėjo šiltnamyje užderėjusį derlių. Trimečiai „Meškučiai“ lankėsi gimnazijos stadione, kuriame spardė kamuolius. Grįždami stebėjo margaspalvius medžius, rinko kaštonus.

„Ežiukų“ grupės vaikai vaikštinėjo miesto parko takeliais, grožėjosi auksiniu rudeniu, aplankė paminklą dailininkui Levitanui. Grįždami namo užsuko į auklėtojos Linutės sodą. Stebėjosi  gausiu derliumi, įvardino daržoves, kurias augina mamos.

„Bitučių“ grupės vaikai kartu su auklėtojomis ir keliomis mamytėmis, su kuprinėmis ant pečių žygiavo prie Kybartų šaltinio. Pakeliui aplankė augantį didžiausią Dabulevičių maumedį, grožėjosi sodyboje išdidžiai vaikštinėjančiais povais. Nuvykę prie šaltinio prisipylė gertuves vandens, jį ragavo, prisiminė, kiek reikėtų per dieną išgerti vandens. Iš kuprinių išsitraukėme obuolius, kriaušes, ir prasidėjo piknikas. Kas valgė, kas bėgiojo, kas stebėjo ūkininko sodybą. Nuvargę, bet pilni įspūdžių grįžome į darželį.

Sveikatiados projektas apima ne tik aktyvų gyvenimo būdą, bet ir skatina pažinti, tyrinėti mus supančią aplinką bei ugdo saugaus elgesio įgūdžius.