0
ŽALGIRIEČIAI SKATINO MOKSLEIVIUS PUSRYČIAUTI

2015-10-16

Trys žalgiriečiai – Saulius Klevinskas, Paulius Janušauskas ir Vytautas Lukša – prisijungė prie socialinės iniciatyvos „Sveikatiada“ bei dalyvavo jų organizuojamoje „Sveikatiados pusryčių klubo“ pamokoje, o Vilniuje įsikūrusių Naujininkų, Gabijos bei Inžinerijos Licėjaus mokyklų vaikams papasakojo apie sveikos mitybos privalumus bei savo valgymo įpročius.

„Pusryčiai kiekvienam sportininkui yra pats svarbiausias dienos maistas, nes jie suteikia labai daug energijos. Sveika mityba padeda pasiekti gerų sportinių rezultatų, o po sunkių rungtynių ar treniruočių leidžia organizmui greičiau atsistatyti, gerina savijautą. Man yra tekę žaisti futbolą ir nevalgius pusryčių. Tačiau tada buvo labai sunku, nes trūko energijos. Be jų sunku treniruotis. Neįsivaizduoju, kaip reikėtų žaisti rungtynes nepavalgius pusryčių. Pusryčiams visada valgau vaisius, o po 10-15 minučių – būtinai košę, nes joje būna daug angliavandenių. Stengiuosi vengti tokių dalykų, kaip bulvių traškučiai, šokoladas, saldumynai ar gazuoti gaivieji gėrimai“, - vaikus mokė žalgiriečių vartininkas S. Klevinskas.

Saugas V. Lukša penktokams pasakojo, kad pusryčiai yra itin svarbūs augantiems organizmams, todėl sveikai maitintis rytais – būtina.„Pats būdamas penktoku valgydavau daug košių, nes tokį maistą galima greitai suvirškinti ir po to nebūna sunku sėdėti mokyklos suole. Ką suvalgysite ryte, tą turėsite visą dieną. Tai yra ypač naudinga, jeigu po mokyklos dar lankote būrelius“, - sakė žalgirietis.

P. Janušauskas teigė manantis, kad geriau sočiau pavalgyti ryte, o ne vakare, o sportuoti prisivalgius mėsainių – nevalia. „Visada reguliariai valgau tiek pusryčius, tiek pietus. Kartais būna ir taip, kad to padaryti nespėju. Tada tenka valgyti vėliau, tačiau saikingai. Niekada nebandau pavalgyti už du kartus“, - savo mintimis dalinosi saugas.

Vaikai nevengė uždavinėti klausimų ne tik apie sveiką mitybą, tačiau ir apie futbolininkų pasiekimus sporto pasaulyje bei jų laisvalaikį. Pabendravę su žalgiriečiais penktokai pasiskirstė į grupes bei atliko jiems skirtas užduotis, susijusias su sveika mityba ir pusryčių svarba.

Žalgiriečiai džiaugėsi galimybe susitikti su vaikais bei duoti jiems patarimų, taip pat papasakoti apie savo valgymo įpročius. Projekto „Sveikatiada“ vadovė Margarita Čėglytė teigė, kad būtent dėl to ir nusprendė į mokyklas pasikviesti žalgiriečius, kurie galėtų įkvėpti vaikus pusryčiauti.

„Labai svarbu sveikai maitintis ir turėti energijos, o jos gauname būtent iš maisto. Todėl, pasitelkdami profesionalius sportininkus, norime parodyti vaikams, kodėl pusryčiai yra tokie svarbūs. Manau, kad vaikams labai patinka, kai juos aplanko profesionalūs futbolininkai. Jie nedažnai atvyksta į mokyklas, todėl vaikams tai yra puiki proga sužinoti daugiau apie sportininkų gyvenimą, paklausti jiems rūpimų klausimų, gauti jų autografų ar nusifotografuoti. Kiekvienoje klasėje būna fanų, ypač Vilniaus „Žalgirio“.Šis renginys ir mokomoji pamoka pavyko tiesiog puikiai. Vaikai sužinojo daug naujų dalykų ir tikiuosi, kad tai juos įkvėps pusryčiauti kiekvieną dieną“, - sakė M. Čėglytė.

Šaltinis: http://www.fkzalgiris.lt/naujienos/n5377_zalgirieciai_skatino_moksleivius_pusryciauti.html