0
Žaidynėse Jurbarke sėkmė lydėjo komandinį darbą

2015-12-01

2015 m. lapkričio 27 d. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje vyko didelis sportinis renginys, į kurį atvyko 5-7 klasių moksleiviai iš aplinkinių miestelių ir  tolimesnių miestų iš visos Tauragės apskrities. 

„Varžytis su kitomis mokyklomis atvyko vaikai iš Šilalės rajono, Tauragės, aplinkinių Viešvilės, Skirsnemunės ir Smalininkų miestelių ir dvi Jurbarko mokyklos. Tokios žaidynės dar niekada nebuvo organizuotos ir mokykloms buvo įdomu jas išbandyti. Šį projektą finansuoja Sveikatos apsaugos ministerija skatindama vaikų fizinį aktyvumą,“ - apie naują iniciatyvą pasakojo projekto vadovė Margarita Čėglytė.
 
Gausiai susirinkę į aktų salę moksleiviai pirmiausiai demonstravo namų darbus – modernią savo pačių sugalvotą mankštą, kurios originalumą vertino sudaryta komisija. Kol mankštą scenoje demonstravo viena mokykla, kitų mokyklų vaikai kartu su savo mokytojais, stengėsi ją atkartoti ir apšilti prieš sekančią rungtį. "Prakaitas veržte veržėsi, o kojos ir rankos pačios kilo į viršų", - taip mankštą komentavo penktokėlė iš Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos.  

Į renginį pakviesti Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai davė vaikams spręsti saugaus eismo testus ir taisyklingai sudėlioti kelio ženklus.   „Kelios komandos išsiskyrė komandiniu darbu, o kitose  testus sprendė tik po kelis komandų atstovus. Tie, kurie dirbo komandiškai, pateikė daugiau teisingų atsakymų. Kuo daugiau galvų, tuo tikslesni atsakymai, nes diskusijose gimsta teisybė“,- savo rungtį komentavo prevencijos poskyrio viršininkas Linas Žievys.
 
Žaidynėms pasibaigus ir išdalinus pagrindinius prizus papildomo prizo ieškojo svečiai iš Viešvilės pagrindinės mokyklos. Įnirtingoje mįslių kovoje įveikę Tauragės Jovarų pagrininės mokyklos moksleivius vaikai gavo teisę ieškoti lobio, kuris buvo paslėptas mokyklos teritorijoje. Lobis – pilnas raudonskruosčių obuolių krepšelis, kaip ir dera sveikos gyvensenos žaidynėse.
 
Žaidynių nugalėtojais tapo Viešvilės pagrindinės mokyklos komanda, kurie dovanų gavo mini stalo futbolo žaidimą, smiginį ir badmintono raketes. Atsidėkodama už puikų renginio organizavimą „Sveikatiada“ Jurbarko Vytauto Didžiojo mokyklai padovanojo grindų žaidimą, kuris tikimasi sudomins vaikus aktyviai leisti laiką pertraukų metu ar po pamokų.