0
Visi į gryną orą

2016-06-23

Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ nusprendė sudominti visą darželio bendruomenę šiaurietišku ėjimu. Laimėję programos „Sveikatiada“ skelbtame konkurse „Sveikatinimo idėjų konkursas“ jie įgyvendino projektą „Visi į gryną orą“. Darželio personalas pastebėjo, kad ne visi tėvai turi pakankamai žinių apie fizinių veiklų poveikį vaikų sveikatai, jie ieško būdų, kaip smagiai praleisti laiką kartu su vaikais gryname ore. Remiantis darželio vaikų apklausos duomenimis, dažniausiai vaikai grįžę iš darželio renkasi žaidimus ne lauke.
 
Įsigiję šiaurietiško ėjimo lazdas darželis pasikvietė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistę Dovilė Pabilionytė, kad vaikus, pedagogus ir vaikų tėvelius pamokintų taisyklingo vaikšiojimo. Išklausę teorijos visi dalyviai nekantravo išbandyti lazdas. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šiaurietiškas ėjimas yra paprastas dalykas ir užtenka paimti į rankas lazdas ir pirmyn! Galima daryti ir taip. Tačiau norint maksimaliai išnaudoti teigiamą šiaurietiško ėjimo poveikį mūsų kūnui ir gauti iš ėjimo su lazdomis didžiausią malonumą, verta išmokti šiaurietiško ėjimo techniką.
 
„Kiekvienam projektui svarbu jo tęstinumas, todėl darželis užtikrino salygas darželinukų tėvams jiems patogiu laiku naudotis šiaurietiško ėjimo lazdomis lopšelio-darželio teritorijoje ar šalia esančiame Babėnų šile,”- apie ilgalaikę naudą kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Bičkienė.
 
Sveikatos apsaugos ministerija pateikia duomenis, kad Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t. y. jie iš viso nesimankština (41,4 proc.) arba mankštinasi retai (12,5 proc.). Kodėl vaikai nenori sportuoti? Lietuvos mokslininkai analizavę, kokios fizinio aktyvumo priemonės veiksmingiausios mažiems vaikams, nustatė, kad vaikų fizinio aktyvumo skatinimui svarbūs šie veiksniai: tinkamas suaugusiųjų pavyzdys; patraukli sportavimo aplinka; įdomūs, patrauklūs sportavimo, kūno kultūros užsiėmimai; motyvavimas ir skatinimas - prizai, žodinis pagyrimas, garbės raštai, diplomai.
 
Apie šiaurietišką ėjimą
Šiaurietiškas ėjimas – paprastai žinomas kaip ėjimas su lazdomis, fizinis užsiėmimas, kurio pagrindas vaikščiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis. Labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Jo metu rankomis, kojomis ir viršutine kūno dalimi atliekamų judesių dėka aktyviai dirba iki 90% visų žmogaus kūno raumenų. Šis ėjimo būdas gerokai efektyvesnis už įprastą vaikščiojimą be lazdų, nes išnaudojamos ne tik kojos, bet ir rankos bei viršutinė kūno dalis.