0
Vaikai mankštinosi žiūrėdami filmukus

2016-02-26

Vilniaus lopšelyje  darželyje Daigelis ir Elekrėnų pradinėje mokykloje vaikai mankštinosi kartu su Sveikatos Princu ir Grožio Princese. „Sveikatiada“ kartu su pozityvios animacijos projektu „Sveika ateitis“  šiose ugdymo įstaigose pristatė ir vaikams pademonstavo animuotą programą. Kineziterapeutui  Nerijus Braždžiūnui net nereikėjo vaikų raginti atlikti pratimų, nes mažieji energingai judėjo ekrane stebėdami animacinius herojus.

„ Apie pozityvios animacijos projektą perskaičiau vieno iš darželių grįžtamojo ryšio anketoje. Vaikų atsiliepimai buvo puikūs ir nusprendžiau su „Sveika ateitis“ iniciatoriais organizuoti kelis renginius.   Pasirinkome mūsų tinkle naujai užsiregistravusias ugdymo įstaigas,“ – renginių idėją pristatė „Sveikatiados“ projekto vadovė Margarita Čėglytė.

Lopšelyje darželyje Daigelis mankšta vyksta kiekvieną rytą prieš pusryčius. Vaikai jos laukia ir stengiasi nevėluoti į darželį, kad tik nepraleistų užsiėmimo. Kartu su vaikais sportuoja ir mokytojos. Vaikai labiau susikaupia ir mieliau mankštinasi matydami savo auklėtojus, rodančius jiems pavyzdį.

„Vaikams mankšta labai patiko. Iš karto po mankštos ėjome pietauti ir vaikai su šeimininkėlėmis dalinosi savo įspūdžiais apie Sveikatos Princą ir Grožio Princesę,“ – pasibaigus renginiui komentavo mokytoja Vilma Kirijanova.

Elektrėnų pradinėje  mokykloje kartu sportavo pirmokai ir ketvirtokai. Atvykę į mokyklą vaikus užtikome bežiūrinčius  animacinį filmuką ir mažieji nustebo sužinoję, kad ir vėl žiūrės filmukus. Bet šie filmukai buvo visiškai kitokie… Pagal juos reikėjo mankštintis rankose laikant kamuoliukus.

„Sužinojau, daugiau, apie mankštos naudą sveikatai. Mankšta patiko - ypač vedėjas, filmuko veikėjai, na ir kamuoliukai.  Mankšta kitokia - mankštinomės žiūrėdami filmuką,“ – savo įspūdžiais pasidalino Vidmantė. Kamilei mankšta buvo linksma ir juokinga, o Linui kai kurie judesiai pasirodė sunkoki, tačiau vis tiek labai stengėsi ir darė pratimus.

"Sveika ateitis" - pozityvios animacijos projektas, taikant kineziterapijos, menų terapijos ir psichoterapijos metodus. Tai prevencinės programos vaikams ir suaugusiems, naudojant intelektualinę idealistinę animaciją ir kineziterapijos metodus. Šio projekto misija – supažindinti ir išmokinti sveikatos palaikymo pagrindų.
Misija įvykdyta!

Primename mokytojams, kad MANKŠTIADOS grįžtamojo ryšio anketų laukiame iki kovo 5 d.