0 0 0 0 0 0 0 0 0
Trys iššūkiai per vieną savaitę! Kaip mums sekėsi?

2020-10-20

Visi penki projekto ,,Sveikatiados maisto detektyvai“ organizuoti virtualūs iššūkiai pritraukė didžiulį būrį Lietuvos mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Jų metu vaikai kasdien turėjo tikslą – ugdyti įprotį maitintis sveikiau. Gausus skaičius dalyvavusių tik patvirtino, kad iššūkiai buvo ne tik naudingi, bet ir labai įtraukiantys.
 
Kiekvieną iššūkių vainikavo baigiamosios šventės, kur mokiniai turėjo galimybę susirungti gyvai dėl iššūkio laimėtojų titulo. Atvykusios komandos dalyvavo įvairiose iššūkių užduotyse: protmūšiuose, mįslių turnyruose, TAIP arba NE žaidimuose, o šventes, surengę įvairius pasirodymus, papuošė Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovai. Iššūkių šventėse vyko patys įdomiausi ir įmantriausi praktinių užduočių turnyrai: mokiniai įvairiais vaisiais, uogomis ir žolelėmis skanino vandeni, desertinę varškę, gamino ne tik daržovių, bet ir vaisių salotas, daliojo grūdinių produktų mandalas.
 
Švenčių pabaigoje atvykusios mokyklos buvo reitinguojamos. Iš VšĮ ,,Tikra mityba“ bei Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovų sudaryta komisija atidžiai vertino visas komandų atliktas užduotis. Būtent taip atrodė 2019-2020 metais organizuotos penkių iššūkio kovos!
 
Pradėdami naujuosius mokslo metus, rugsėjo ir spalio mėnesiais suorganizavome paskutinius tris ,,Sveikatiados“ iššūkius:
 
1. ,,Sveikatiados iššūkis – saldintą gėrimą keičiu į vandenį“;
2. ,,Sveikatiados iššūkis – pieno tūsas“;
3. ,,Sveikatiados iššūkis – renkuosi sveikatai palankius užkandžius“.
 
Pirmajame jų - ,,Sveikatiados iššūkyje – saldintą gėrimą keičiu į vandenį“ dalyvavo Alytaus Vidzgirio progimnazijos, Alytaus Miroslovo gimnazijos, Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos Naisių skyrius, Alytaus ,,Volungės“ progimnazijos ir Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos komandos. Šioje šventėje komandos parodė ne tik puikias žinias apie vandenį, įvairias jo būsenas bei naudą organizmui, taip pat įrodė, jog yra tikri vandens mėgėjai ir visad renkasi natūralų vandenį, o ne saldintus ir gazuotus gėrimus.
 
Šventėje tris prizines vietas iškovojo Kauno r. Kulautuvos pagrindinės mokyklos, Alytaus Vidzgirio progimnazijos ir Alytaus Miroslovo gimnazijos 5-7 klasių komandos! Visos dalyvavusios komandos apdovanotos šventę priminsiančiomis apyrankėmis, gertuvėmis ir vėliavomis, lydintiems mokytojams įteiktos Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymo metodinės rekomendacijos.
 
Antrajame iššūkyje dalyvavo Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos, Kauno Šančių mokyklos – daugiafunkcio centro, Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos, Kauno Jono Laužiko mokyklos ir Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos komandos. Šventėje komandos sprendė įvairiausias užduotis, stengėsi įminti mįsles apie pieno produktus. Baigiantis šventei apdovanojome visas penkias atvykusias komandas, o tris prizines vietas laimėjo Kauno Šančių mokyklos – daugiafunkcio centro, Šiaulių r. Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos ir Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos komandos!
 
Paskutiniajame iššūkyje dalyvavo Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos, Šiaulių r. Šilėnų mokyklos, Kauno Simono Daukanto progimanzijos, Jurbarko r. Smalininkų R. Meškaitytės mokyklos ir Alytaus Dzūkijos mokyklos komandos. Šventės dalyviai gilino ir tikrino žinias apie sveikatai palankius užkandžius, rungėsi dviejų etapų protmūšyje, gamino vaisių salotas. Iššūkio laimėtoja tapo Kauno Simono Daukanto progimanzijos komanda, nuo jos ne ką atsiliko Jurbarko r. Smalininkų R. Meškaitytės mokyklos ir Alytaus Dzūkijos mokyklos komandos!
 
Projektas ,,Sveikatiada“ dėkoja visiems dalyvavusiems, ir džiaugiasi, kad esate tokie aktyvūs ir nuolatos dalinatės nuostabiomis iššūkių įgyvendinimo idėjomis bei akimirkomis!
 
Projektas yra finansiškai remiamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja LR Sveikatos apsaugos ministerija.