0
Tėvų vaikystės žaidimai

2016-06-24

Ar vaikai žino ir žaidžia tėvų vaikystės žaidimus? Kokie jie buvo? Į šiuos klausimus atsakymų ieškojo Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazistai. Mokykla dalyvavo programos „Sveikatiada“  ir draugų UAB„Pontem“, UAB „Kretingos maistas“  paskelbtame konkurse „Sveikatinimo idėjų konkursas“ ir jį laimėję galėjo savo mokyklos bendruomenei padovanoti pilną įspūdžių sporto  šventę.

Užbaigdami mokslo metus mokiniai su klasių vadovais į gimnaziją, kartu su savo tėveliais, susirinko sportiškai nusiteikę. Įgyvendinant projektą „Tėvų vaikystės žaidimai“, Kelpšaičių parke mokiniai buvo supažindinti ir pakviesti žaisti tėvų vaikystės žaidimus – „Skelbiu karą“, „Ali Baba“, „Akla višta“, „Klasė“ ir kitus. Mokiniai visi įsijungė į žaidimus ir aktyviai juose dalyvavo.
 
„Projekte dalyvavo 250 mokinių ir 80 suaugusių. Mokiniai aktyviai praleido dieną gamtoje kartu su tėvais, išmoko naujų žaidimų, kuriuos žaidžia dar ir dabar,“ – projektą komentavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Norkienė.
 
Po žaidimų mokiniai kartu su tėvais buvo pakviesti sudalyvauti šeimų estafetėse. Estafetėse dalyvavo vaikai su savo tėčiu ir mama, arba bent su vienu iš jų. Šeimynos energingai įsijungė į estafetes, todėl išrinkti pačią greičiausią šeimyną buvo labai sudėtinga. Visi dalyviai buvo apdovanoti simboliniais prizais, nes vyravo olimpinis nusiteikimas, kad svarbiausia yra dalyvauti, o ne laimėti.  Šventės pabaigoje visi gaivinosi arbata ir valgė košę.
 
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai rekomenduoja vaikams bent 60 minučių vidutinio ir intensyvaus sporto kasdien. Kelpšaičių parke vaikai matė suaugusiųjų pavyzdį, vietos aplinka pati diktavo užsiėmimų įvairovę, o emocijos ir motyvacija sportuoti išliks visą vasarą.
 
Apie „Sveikatiadą“
„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso 660 Lietuvos mokyklų, jos projektuose ir užsiėmimuose šiais metais dalyvavo daugiau nei 45 000 vaikų.