„Sveikuolių-šaunuolių“ konkurso nugalėtojai – kas jie?

2015-06-23

Birželio 17 diena Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4B klasės moksleiviams buvo neeilinė – vaikai nuo pat ankstyvo ryto kilo ir su nekantrumu laukė įsibėgėjančios dienos. Juk tą trečiadienį jų laukė kelionė į Vilnių.
 
Tačiau ne kelionė svarbiausia – juventukai, vedami entuziastingosios auklėtojos Aurelijos yra be galo aktyvi klasė, tad išvykų ir ekskursijų jiems tikrai nestinga. Visgi, ši kelionė bus kiek kitokia – skirtingai nuo įprastų mokslo metų pabaigos ekskursijų, šią pramogą šiauliečiai uždirbo savo didelėmis pastangomis. O kai kažko sieki įdėdamas daug pastangų, energijos ir jėgų, apdovanojimas yra itin laukiamas ir saldus.
 
„Juventos“ ketvirtokai tapo „Sveikatiados“ konkurso „Sveikuoliai-šaunuoliai“ nugalėtojais. Nuo pat praėjusių metų rudens dalyvavo visuose konkurso etapuose. Tikrai skyrė daug laiko „Sveikatiados“ pateiktų užduočių įgyvendinimui, nes iššūkiams įveikti laiko tikrai reikėjo.
 
Juventukai „Sveikatiadoje“ dalyvauja jau keletą metų, tad projekto organizatoriai juos spėjo įsidėmėti. Pirmajame šių metų klasių konkurse dalyviai rinko įdomius, dar nepažintus įvairių patiekalų receptus bei guldė juos į klasės receptų knygelę. Šiauliečių receptų knyga buvo gana nedidelė, bet iš karto patraukė dėmesį –  puikiai vizualiai pateikta, įdomi bei nestokojanti šmaikščių detalių.
 
Toliau sekė antroji konkurso dalis, vykusi žiemos metu. Jos metu sveikuoliai domėjosi sportu – ieškojo informacijos apie įvairias jiems įdomias sporto šakas, žinoma, išbandė jas bei visus savo įspūdžius sudėjo į sporto atradimų knygeles. Ketvirtokai šį kartą išsiskyrė tuo, kad įgyvendino vieną iš pagrindinių užduoties kriterijų – ne tik internete sužvejojo daug įvairių faktų apie keletą sporto šakų, bet ir praktiškai jas išbandė. „Sveikatiados“ siekis buvo sudominti vaikus naujomis ir dar neatrastomis judėjimo formomis, kurį „Juventos“ atstovai puikiai išpildė – žaidė ne tik krepšinį ir kvardatą, bet dalinosi savo įspūdžiais iš baseino, jodinėjimo žirgais, bėgimo, estafečių su tėveliais, gimnastikos, karatė užsiėmimų... Visų ir nesuskaičiuosi.
 
Tad nieko netikėto, kad kartu su dar penkiomis klasėmis „Juventos“ 4B klasė žengė į finalą. Įdomu tai, kad šiauliečiai buvo patys jauniausi – varžėsi su kitų mokyklų penktų, šeštų ir net septintų klasių atstovais.

Tuo tarpu finalinės užduotys buvo nelengvos – tą pripažįsta ir „Sveikatiados“ komanda, nusprendusi, kad norintys tapti konkurso nugalėtojais bei šių mokslo metų šauniausia „Sveikatiados“ klase, turės gerokai paprakaituoti. Tiesa, prakaituoti perkeltine prasme, nes užduotys buvo ne fizinės, o kūrybinės.
 
Finalininkai kūrė filmukus apie savo miestą, klasės herbą, himną ir deklaraciją bei prezentaciją, kokia turėtų būti tikro sveikuolio diena. Tenka nukelti kepurę prieš visus finalininkus, nes atlikti namų darbai buvo tikrai įspūdingi. Nė trupučio neperdedant „Sveikatiados“ koordinatoriai pripažįsta, kad išrinkti vieną šauniausią klasę buvo tikras galvos skausmas. Vienų filmukas apie savo gimtą miestą buvo be galo puikus, kiti ne tik sukūrė nepakartojamą klasės himną, bet ir padarė jo įrašą. Trečių prezentacija apie sveikuolio diena buvo labai graži, įdomi, bet svarbiausia – atitinkanti specialistų rekomendacijas mitybos ir judėjimo klausimais. Tad kurie labiausiai nusipelnė nugalėtojų titulo?
 
Teko kiekvieną finalinę užduotį skaidyti į mažas dalis bei jas vertinti balais. Ir tik tuomet, po labai atidžių namų darbų peržiūrų, konsultavimųsi su projekto partneriais ir bičiuliais, pavyko išrinkti pačius šauniausius – Šiaulių „Juventos“ ketvirtokus. Tačiau būtina pasakyti, kad likę dalyviai iš Salantų, Raudėnų, Utenos Aukštakalnio, Kauno M.Mažvydo ir Telšių Atžalyno mokyklų užduotis įgyvendino puikiai ir gerokai viršijo „Sveikatiados“ komandos lūkesčius. Bėda ta, kad juventukai tuos lūkesčius viršijo dar labiau.
 
Todėl „Sveikatiada“ labai norėjo apdovanoti ne tik nugalėtojus, bet ir finalininkus. Tad pakvietė visas 5 klases nemokamai apsilankyti sveikatingumo ir sporto klube „Impuls“ bei pasimėgauti jų teikiamomis pramogomis. Po nugalėtojų paskelbimo natūraliai nuliūdę, konkurso finalininkai turėjo progą pasidžiaugti baseinu ir šiek tiek atsipalaiduoti. Taigi, po apsilankymo buvo linksmi, šviežūs ir laimingi.
 
Tačiau kas laukė „Sveikuolių-šaunuolių“ konkurso nugalėtojų? Jie juk nekeliavo į sveikatingumo klubą. Juventukai laimėjo pagrindinį prizą – „Dieną su Sveikatiada“, kurios metu nereikėjo niekuo rūpintis ir sukti galvą, išskyrus tai, kad pramogaujant nesusižeisti bei grįžti namo sveiku gyvu.
 
Ir kokia gi buvo ta diena su „Sveikatiada“?
 
Kaip jau rašėme, keltis teko gana anksti – iš gimtųjų Šiaulių autobusas pajudėjo jau 7:30 val. Kaip pasakojo klasės auklėtoja Aurelija, jau nuo pat kelionės pradžios vaikai buvo aktyvūs ir žaismingi – vis klegėjo tarpusavyje bei bandė nuspėti, kas jų laukia Vilniuje. Nes „Sveikatiados“ atsiųsta dienos programa buvo paslaptinga ir ne iki galo atskleidžianti visus dienos planus.
 
Buvo tikimasi, kad šiauliečiai į Vilnių atvyks maždaug 10 val. Į sutartą susitikimo vietą Antakalnio mikrorajone autobusas prisistatė lygiai lygiai 10:00 val. tad dienos pradžia nuteikė itin optimistiškai. Gretai susipažinę ir aptarę dienos planus, skubėjome į pirmąjį užsiėmimą pavadinimu „Beždžionių planeta“. Vaikai turėjo įvairių spėjimų, ką reiškia šis kodinis pavadinimas – Paulius paminėjo, kad yra kino filmas tokiu pavadinimu. Visgi paaiškėjo, kad diena prasidės ne nuo kino filmo peržiūros – pirmasis užsiėmimas buvo karstynės medžiuose.
 
Keletas juventukų pasakojo, kad yra išbandę karstynes Šiauliuose, bet visi iki vieno džiaugėsi turėsiantys galimybę „įlįsti į bedžionių kailį“. Tiesa, keletas mergaičių gana išgąstingai žiūrėjo į laukiantį iššūkį, bet pradėjus kopti visos baimės dingo akimirksniu. Vos tik pradėjus karstynes, užvirė netiesioginės lenktynės, nes visi norėjo įveikti kuo daugiau trasų. Itin aktyvi buvo Emilija, nesitvėrusi savame kailyje bei vis skubinusi prieš ją kopinėjančius vaikus – paaiškėjo, kad tą pačią dieną po medžius palaipioti atvyko ir vienos iš Vilniaus futbolo mokyklų jaunieji sportininkai.
 
Pusantros valandos pasikarsčius šiauliečiai papasakojo, kad greičiausi įveikė 4 ar net 5 trasas, o likusieji – 3. Nusiėmus laipiojimo įrangą, ant žemės judėti pasirodė daug paprasčiau, tačiau ne taip įdomu. Visgi, ketvirtokai nieko nedelsdami skubėjo į lūkuriuojantį autobusą, kuris juos turėjo nuvežti į pačią sostinės širdį – Gedimino prospektą. Miesto centre šauniausios šių metų „Sveikatiados“ klasės laukė dar viena staigmena.
 
Ką juventukai veikė toliau bei kaip baigėsi diena, kviesime skaityti antroje straipsnio dalyje penktadienį.