0
SVEIKUOLIŲ - ŠAUNUOLIŲ KONKURSO I ETAPUI PASIBAIGUS

2016-03-16

Konkursas sulaukė didžiulio mokyklų susidomėjimo! Mokiniai gamino, filmavo, montavo, režisavo, vaidino. Visi dalyviai gaus atminimo dovanėles!

Paskelbus konkursą užsiregistravo 274 mokyklos, o I etape sudalyvavo 197 klasės iš 159 Lietuvos mokyklų. Receptus vaikai gamino klasėse visi kartu arba individualiai ar su keliais klasės draugais namuose. Populiariausios buvo vaisių salotos, įvairūs kokteiliai, sveikuolių sausainiai, kiaušinienės kitaip.

Dalyvavimas konkurse suvienijo klases, bendram tikslui apjungė klasiokus, įtraukė net ir tėvus bei mokinių brolius ar seses. Kai kurie mokytojai, o su jais kartu ir vaikai, atrado savyje operatoriaus, kulinaro ar montuotojo talentus. „Mano vaikai visai įsišėlo su tais gaminimais... Tik spėju suktis ir jų video montuot taip, kaip moku, “ – savo įspūdžiais apie konkursą pasidalino Vilniaus raj. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokų auklėtoja Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu.

Vilkaviškio pradinės mokyklos ketvirtokai, atsiuntę net 33 video filmukus, per mėnesį tapo  kulinarais. „Vaikai kasdien klausia: O ką šiandien gaminsim? Reikėtų mokykloje virtuvėlę vaikams įrengti - pasidarė tikri maisto gamintojai,” – savo pradinukus gyrė mokytoja Aurelija Anisimavičienė.

Intensyviausios varžytuvės vyko tarp Raseinių Šaltinio progimnazijos trečiokų ir šeštokų. Abi klasės – dvi iš trijų daugiausiai filmukų nufilmavusių konkurso dalyvių. Liuba Vaigauskienė ( 3c klasės auklėtoja) mano, kad viena iš jos mokinių Vasarė, kuri ir namuose ir mokykloje gamino įvairius ir net sudėtingus receptus, jau galėtų vesti ir savo asmeninę kulinarinę laidą. Vienas iš originaliausių receptų - katino ūso filė, kurį sugalvojo penktokė iš Vilniaus Versmės katalikiškosios gimnazijos.

Konkursas dar nesibaigė! Sekanti užduotis bus sportiškesnė.

Suskaičiavome daugiausiai video sukūrusias klases. Daugiausiai mums receptų filmukų atsiuntė:
Vilkaviškio pradinės mokyklos 4a klasė – 33 filmukai
Raseinių Šaltinio progimnazijos 3c klasė – 30 filmukų
Raseinių Šaltinio progimnazijos 6a klasė – 30 filmukų.

Šios  mokyklos sulauks svečių iš „Sveikatiados“  balandžio mėnesį. Susisieksime su klasių auklėtojomis.

Visoms mokykloms dėkojame už dalyvimą pirmame konkurso etape ir joms paštu atsiųsime „Sveikatiados“ atminimo ženkliukus. Ženkliukus turėtų gauti 3487 vaikai. 

Visos klasės atsiuntusios nors po vieną video filmuką ir toliau dalyvauja konkurse. Kviečiame dalyvauti ir antrame konkurso etape!