0
,,Sveikuoliai šaunuoliai 2016” konkurso nugalėtojai stovykloje

2016-07-04

Pasibaigus „Sveikatiados“ programos konkursui „Sveikuoliai šaunuoliai 2016” dvi nugalėtojų klasės - Vilniaus inžinerijos licėjaus trečiokai ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokai – atostogavo visa klase prie Dubysos kranto. Ši stovykla išsiskyrė iš kitų stovyklų, nes į stovyklą atvyko visi klasiokai, kurie visus mokslo metus kartu mokosi, o šį kartą penkias dienas kartu ilsėjosi, pramogavo bei prasmingai leido laisvalaikį.
 
Kad taptų nugalėtojais vaikai turėjo praeiti tris konkurso etapus. Pirmo etapo užduotis - gaminti sveikuoliškus patiekalus, filmuoti, montuoti ir filmukus siųsti konkurso organizatoriams. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos septintokai sukūrė beveik 30 filmukų, tad drąsiai galima sakyti, kad jie jau savarankiški ir be mamos išsiverstų virtuvėje. Šeima alkana tikrai neliks. Konkurse dalyvauti paskatino septintokų auklėtoja. „Pradžioje nenoriai gaminome patiekalus, bet vėliau pradėjo labai patikti, atsirado azartas. Namuose gaminome net ir kartu su mažesniais broliais ir sesėmis, o pagamintais patiekalais vaišinome tėvus,“- konkurso pradžią komentavo septintokė Agnė Babrovič. Konkurso antro etapo užduotis - per dieną su visa klase nueiti 10 000 žingsnių kuo įdomesniu ir nesikartojančiu maršrutu.  Renkantis žygio trasas moksleiviai turėjo išbandyti naujus kelius bei aplankyti savo krašto vaizdingus maršrutus. Finale varžėsi dešimt klasių iš įvairių Lietuvos regionų.
 
„Sveikatiados“ konkursas, kurį šiais metais rėmė kompanija Western Union, skatina gyventi sveikiau ir aktyviau. Susimąstyti apie savo, draugo ar net mokytojo mitybą bei fizinį aktyvumą. Kartu gaminti - juk smagiau, negu vienam suktis virtuvėje. Eiti pasivaikščioti su draugu - taip pat daug smagiau negu vienam kulniuoti iki mokyklos“, - pamąstė projekto „Sveikatiada“ vadovė M. Čėglytė.
 
Nugalėjusios finale abi klasės nekantriai laukė stovyklos pradžios. „Sveikatiados” stovykloje ilsėjosi 42 vaikai. Nors amžiaus skirtumas tarp būsimų ketvirtokų ir aštuntokų nemažas visgi vaikai gyveno draugiškai ir mokinosi draugiškumo vieni iš kitų. Kiekvieną dieną mokiniai pradėdavo rytine mankšta.  Susipažino su amatais: vėlė vilną, darė papuošalus iš žalvario, gamino sūrį. Žaidė įvairius žaidimus: „Anglų buldogas“, „Kazokai ir plėšikai“, „Surask lobį“.
 
Lobio paieškos septintokus nuvedė į ūkininkų lauką. Dieną prieš žygį buvo stipriai paliję… Purvas kibo prie batų, lauke buvo įmanoma net purvo „slydynes“ organizuoti. Moksleiviai pyko, kad purvas kimba prie batų, kad sunku kojas kelti... Atrodė, kad lobio medžioklė jiems buvo per sunkus iššūkis. Bet.. Vakarop visi vaikai galėjo pasimėgauti pirties malonumais, pasipliuškenti mediniame kubile ir nuovargis bei prisiminimai apie purvą kažkur išgaravo.
 
Iš Kauno atvykę muzikantai mokino šokti tradicinius šokius. Nors pradžioje į šią pramogą žiūrėję skeptiškai vyresnių klasių mokiniai vėliau prisipažino, kad šokiai jiems labai patiko. Vaikai nesitikėjo, kad tradiciniai šokiai gali būti tokie linksmi ir smagūs. Baltijos cirko artistai vaikams pademonstravę savo pasirodymą, vėliau vaikus mokino žongliruoti, sukti lankus, atlikti įspūdingus šuolius, iš pripūstų balionų pasidaryti kardus, gėlytes, šuniukus, išmargino vaikų veidus  spalvingais piešinukais.
 
Stovykloje vaikai turėjo galimybę pabendrauti su Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnu. Organizatoriai planavo surengti parodomąjį gaisro gesinimą, tačiau tą dieną oro sąlygos buvo nepalankios, nes visą dieną gausiai lijo. Vaikai ilgai nenorėjo paleisti gelbėtojo, uždavė daug klausimų apie pareigūno kasdieninius darbus. Ar žinojote, kad gelbėtojas pasiruošti išvykimui ir apsirengti ugniagesio kostiumą turi per 1 min?
 
Į stovyklą atvyko ir visuomenės sveikatos specialistė, kuri mokino suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, ant manekenų demonstravo, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Vaikai ant manekeno patys išbandė, ką reiktų daryti jeigu kartais jų draugas užspringtų. Tokios pamokėlės labai naudingos, nes padeda vaikams suprasti gaisro atnešamą pavojų, o taip pat praktiškai pasiruošti nenumatytoms ekstremalioms situacijoms.
 
Vaikams norėjosi, kad stovykla vyktų ilgiau… Laikas greit praėjo. Atsisveikindami stovyklos vadovai palinkėjo vaikams šaunios ir sveikos vasaros!