0
Sveikos mitybos trimestrui pasibaigus

2015-12-18

Visą rudenį mokyklose vyko rudeninių skulptūrų iš vaisių ir daržovių drožinėjimas, dailės kūrinių piešimas panaudojant rudens gėrybes, vaikai kartu gamino maistą ir pusryčiavo, dalyvavo žaidynėse ir konkursuose. Gruodžio mėnesį dar laukiame mokyklų grįžtamojo ryšio anketų, o iki gruodžio mėnesio suskaičiavome, kad rudeninėse veiklose dalyvavo virš 10 000 vaikų, 1811 tėvų ir  626 mokytojai. Tėveliai vis labiau įsitraukia į mokymo įstaigų veiklas, tačiau daugelis mokytojų pastebi, kad reikalingas dar aktyvesnis jų dalyvavimas.

Kas šį rudenį vyko mokyklose?

Medelyno progimnazijoje pradinių klasių mokiniai visą mokyklos bendruomenę įsuko į smagią ir linksmą  šventę „Obuoliadienis“. Moksleiviai stengėsi atskleisti ne tik rudens spalvų grožį, bet ir rudens sodo gėrybių metų laiką. Klasėse buvo kuriami eilėraščiai apie obuolius, menamos mįslės, spalvinami ir puošiami obuoliai parodai, gaminami įvairūs darbeliai iš obuolių sodo gėrybių stalui „Rudenėlio dovanos“. Močiutės ir mamos šventei kepė gardžių obuolių pyragų, prigamino sūrių iš obuolių.

Klaipėdos „Šaltinėlio“ mokykla - darželis pakvietė tėvelius į „Daržovių paradą“. Toks renginys mokykloje organizuojamas kiekvienais metais, bet kūrybingi tėvai kiekvienais metais pasiūlo vis naujų originalių idėjų. Auklėtojos su vaikais, tėvai su vaikais namuose kūrė kompozicijas ir jas nešė į parodą. Vaikai apžiūrinėdami darbelius aikčiojo ir stebėjosi „Čia gulbė ar žąsis?“, „Iš šito mama kepa blynus. Skanu labai“.

„Menas ir maistas“ – viena iš įdomiausių „Sveikatiados” siūlomų veiklų. Taip mano Vilkaviškio raj. Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai.  Mokiniai darė piešinius iš įvairių vaisių ir daržovių. Piešiniuose buvo naudojamos labai įvairios daržovės bei vaisiai: burokėliai, morkos, svogūnai, paprikos, pomidorai, cukinijos, krapai, petražolės, graikiški bei lazdyno riešutai, avietės, apelsinai, mandarinai, vynuogės, slyvos, bananai ir kt.  Smalsūs ir susidomėję šeštokai nestokojo kūrybiškų idėjų ir nustebino visus savo originaliais darbais.

„Sveikatiados“ komanda džiaugiasi, kad beveik pusė mokyklų susidomėjo ne viena, o keliomis mūsų pasiūlytomis idėjomis ir jas įgyvendino. Kartu su snaigėmis sausio mėnesį atkeliaus ir  „Mankštiados“ idėjos!