326
„Sveikos mitybos trimestras" - baigiamieji akordai

2014-12-10

Visą rudenį ir dar gruodžio mėnesį vyksta sąmoningą mitybą skatinanti veikla – „Sveikos mitybos trimestras“. Jau tradicine tapusioje iniciatyvoje „Sveikatiados“ dalyviai stebina savo originalumu ir išmone – renginiuose galima rasti visko - nuo sveikuoliškų pasakų kūrimo iki mėgstamiausių patiekalų rinkimo.
 
Nors grįžtamojo ryšio anketos iš „Sveikatiados“ ambasadorių vis dar aktyviai atkeliauja, jau dabar ryškėja pirmosios tendencijos. Džiugu pažymėti, kad jau dabar veiklose dalyvavo daugiau nei 12000 tūkstančių moksleivių, 650 mokytojų ir net 1100 tėvų. Šiemet pirmą kartą buvo skaičiuota dalyvavusių tėvų statistika, tad toks rezultatas yra tikrai puikus.
 
Kalbant apie geografinį principą, aktyviausi buvo mokyklos ir darželiai iš Šiaulių bei Utenos apskričių. Ne daug nuo jų nusileido ir sveikuoliai iš Klaipėdos bei Kauno regionų. Miestų kategorijoje dominavo mokymo įstaigos iš Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus.
 
Įgyvendintuose renginiuose vienareikšmiškai populiariausia idėja – mėgstamiausio mokyklos bendruomenės patiekalo rinkimai. Sulaukėme įvairių rezultatų – kai kuriuose rinkimuose pirmavo sveikuoliški patiekalai, kituose vaikai mieliau rinkosi vadinamąjį „greitą maistą“. Labai dažnas mėgstamiausio patiekalo pasirinkimas – pica. „Sveikatiados“ dalyviai teigia, kad žino, jog tai nėra pats sveikiausias patiekalas, bet kartas nuo karto juo pasigardžiuoti itin mėgsta. Taip pat dažnai buvo minimi lietuviškieji cepelinai, kepsniai ir daržovių salotos. Verta paminėti, kad moksleiviai gana dažnai mėgaujasi įvairiomis košėmės. „Sveikatiada“ labai džiaugiasi šiuo pasirinkimu! Taip pat galima išskirti, kad buvo ir tokių mokyklų, kuriose populiariausiu valgiu išrinkta morka.
 
Išrinkę savo mėgstamiausius patiekalus, „Sveikatiados” dalyviai mėgdavo juos ir paragauti, tad „Sveikos mitybos trimestro” metu netrūko maisto gamybos užsiėmimų, desertų ir kitų skanėstų gardžiavimosi valandėlių. Jau tradicija tampa akcija „Pavaišink obuoliu”, kuomet nemažai mokyklų, lyg būtų susitarusios, vaišina tiek savo bendruomenės narius, tiek ir miestelėnus šiuo lietuvišku vaisiumi.
 
Dar viena šio rudens tendencija – meniškumo apraiškos „Sveikos mitybos trimestre“, kadangi dažna sveikuolių grupė kūrė įvairias kompozicijas ir skulptūras iš vaisių ir daržovių. Kūriniai buvo įamžinti ir vėliau, žinoma, su didžiausiu malonumu ir suvartoti.
 
Negalime nepaminėti ir „vienos spalvos vaišių stalo“ idėjos, kadangi tai buvo tikrai mėgstama ir daugeliui moksleivių gana netikėta veikla. Jie pripažino, kad norint sukrauti gausų ir įvairių gėrybių kupina stalą, reikėjo ir papildomai paskaitynėti bei paieškoti dar neatrastų produktų. Kaip ir buvo galima tikėtis, gausiausi stalai buvo žalios ir oranžinės spalvų. Matyt „Sveikatiados“ dalyviai labiausiai mėgsta šių spalvų vaisiu ir daržoves bei kitus patiekalus.
 
Dar daug originalių iniciatyvų liko nepaminėtos, nors jos tikrai ne mažiau prastesnės ar įdomesnės. Apie kitų mokyklų ir darželių veiklas plačiau galite paskaityti svetainės naujienų skyriuje „Apie mus“ – tikime, kad atrasite naujų siūlymų, kurie pasirodys įdomūs.
 
„Sveikatiada” labai džiaugiasi Jūsų visų aktyvumu ir tikisi, kad su ne ką mažesniu polėkiu pasinersite ir į būsimą veiklą – „Mankštiadą”!