0 0 0 0 0 0
SVEIKATINIMO IDĖJŲ KONKURSAS: ,,Žaidimai lauke: Šiaurė, Pietūs, Rytai, Vakarai"

2017-08-06

Dėka ,,Sveikatiados" projekto ir ,,Sveikatnimo idėjų konkurso" ugdėme mokyklos bendruomenės gebėjimą dirbti komandoje, skatinome sveiką gyvenseną. Per sporto šventes skatinome aktyvesnį vaikų – tėvų – pedagogų bendradarbiavimą.

Gegužės 8 – 12 dienomis 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo „Vikingų Kubo turnyre“. Vaikai pasiskirstė komandomis ir kasdien per ilgąją pertrauką žaidė „Vikingų kubą“. Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais. Darželinukai taip pat susidomėjo šiuo žaidimu, mokosi jį žaisti. „Vikingų kubą“ žaidė ir mūsų mokyklos darbuotojai. Pirmokų – antrokų mokytojas Paulius išmokė žaisti šį žaidimą  septynias mamas.
Gegužės 15 dieną Rūdaičių mokykloje ikimokylinukus aplankė ir apie karatė papasakojo Robertas, Fausta ir Karolis. Vaikai papasakojo apie Karatė, pasidžiaugė savo pasiekimais, parodė keletą judesių, pamokė  kalbėti japoniškai.

Gegužės 26 diena “Šokių diena”. Visą mėnesį Rūdaičių mokyklos ikimokyklinukai ir priešmokykliniai mokėsi šokio – žaidimo “Bim Bam”. Smagu buvo matyti, kad išmokę šį šokį – žaidimą vaikai jį žaisdavo lauke ar šiaip laisvu laiku. Gegužės 26 dieną „Bim – Bam“šoko visos trys darželio grupės kartu. Šios dienos popietę šokome „Laukinių šokį“ su afrikietiškais šokių judesiais. Šokome lauke. Dalyvavo keturios ikimokyklinio ugdymo grupės ir 1 – 4 klasių mokiniai. Prisijungti pakvietėme ir choreografijos mokytoją.
Gegužės 25 dieną vyko Rūdaičių mokyklos 1 – 4 klasės mokinių sporto šventė. Prie projekto mielai prisijungė tikybos mokytojas, anglų kalbos mokytoja ir du pradinių klasių mokytojai. Vaikai mėtė į krepšį, šoko į aukštį ir į tolį, varžėsi triatlono rungtyse. Vaikai buvo apdovanoti diplomais ir vaišėmis, kurias dovanojo „Kretingos maistas“.

Birželio 1 dieną mokykloje vyko šeimos sporto šventė „Sveikas vaikas – laiminga šeima“. Auklėtojos Giedrė Rusteikė ir Renata Lazdauskienė pakvietė tėvelius ir senelius kartu su vaikais smagiai pasportuoti. Šventę pradėjome bendra mankšta, o po to sekė įdomios linksmos užduotys: rengėme vaikus į darželį, lenktyniavome su karučiais, skutome bulves, žaidėme tinklinį su dideliu kamuoliu, dalyvavome estafetėje „Draugiška šeima“, visi kartu pūtėme burbulus. Pasportavę vaišinomės vaisiais ir šakočiu (rėmėjas „Kretingos maistas“). Visos dalyvavusios šeimos buvo apdovanotos padėkos raštais. Smagu, kad šventėje dalyvavo net 25 šeimos.

Birželio mėnesį Rūdaičių ikimokyklinukai mokėsi žaisti futbolą. Auklėtoja Jurgita Kripienė paaiškino taisykles, suskirstė vaikus į komandas. Vaikams žaidimas sukėlė daug gerų emocijų. Futbolą tikrai žaisime dar ne vieną kartą. Mokėmės vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis. Pirmiausia pažiūrėjome mokomąjį filmuką, kaip taisyklingai vaikščioti su šiomis lazdomis. Po to patys bandėme. Vaikams tai buvo visiškai naujas užsiėmimas, todėl šiaurietiško ėjimo lazdos sulaukė didelio susidomėjimo.