Sveikatingumo veiklos A.Lipniūno progimnazijoje

2015-06-15

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija yra aktyvūs sveikos gyvensenos įgūdžius formuojančio projekto „Sveikatiada“ dalyviai. Ilgus metus sveika gyvensena besidomintys panevėžiečiai šiemet dalyvo ir „Sveikatiados“ inicijuotame Sveikatinimo idėjų konkurse. Ir ne šiaip dalyvavo, o tapo vienais iš konkurso nugalėtojų.

Konkurse, kuriame kiekviena mokymo įstaiga buvo kviečiama savo unikaliomis idėjomis ir siūlymas diegti sveikatingumo kultūrą savo bendruomenėje, iš viso dalyvavo net 49 mokyklos ir darželiai iš visos Lietuvos. Iš visų dalyvių buvo atrinktos 9 geriausios idėjos, tarp kurių pateko ir A.Lipniūno progimnazijos projektas „Sveikatingumo savaitė: Mūsų jėga, kai mes kartu – šeima, mokykla aš ir TU“. Projektams įgyvendinti „Sveikatiada“ kartu su pagrindine Sveikatinimo idėjų konkurso remėja – UAB „Pontem“ skyrė finansavimą – po 150 Eurų.

A.Lipniūno progimnazijoje visą savaitę, gegužės 8-15 dienomis vyko įvairūs sveikos gyvensenos kultūrą ir bendruomeniškumą skatinantys renginiai. Projektą pradėjo medelių sodinimo akcija – buvo siekiama ugdyti socialinį sąmoningumą, tad 1b klasės mokinukai, jų tėveliai bei pedagogai Berčiūnų apylinkėje pasodino net 100 sodinukų. Vaikučiai su šeimomis turėjo nepakartojamą galimybę pabendrauti ir smagiai bei naudingai praleisti laiką sodinant ąžuolus, pušeles ir beržus.
 
Vėliau sekė Šeimos dienai paminėti skirta „Šeimos namas“ paroda. Buvo eksponuojami net 32 skirtingi vaikų kūrybos nameliai. Pasidžiaugę paroda panevėžiečiai organizavo šeimos protų kovas, kuriose savo jėgas išbandė net 22 šeimų komandas. Dalyviai turėjo parodyti žinias iš labai įvairių temų – nuo klausimų apie Panevėžį iki galvosūkių apie savo mokyklos istoriją. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais, knygomis bei bilietais į kino teatrą.
 
Pasibaigus protų kovoms, nuspręsta pajudėti – vyko „Šokių dienai“ skirti renginiai. Dieną pradėjo teatralizuoti šokiai-vaidinimai, skirti pradinių klasių moksleiviams. Juos keitė linijinių šokių grupės „Wau“ bei mokytojų šokių kolektyvo „Retro damos“ pasirodymai. Tuo tarpu renginių ciklą užbaigė didžiulį burį tėvelių ir moksleivių pritraukusi vakaronė.
 
Savaitei artėjant prie pabaigos, dėmesys krypo į A.Lipniūno progimnazijos moksleivių bei jų tėvų kulinarinius gebėjimus – buvo rengiama akcija „Mano mamos duona pati skaniausia“, kurios metu šeimos pristatė savo unikalius ir gardžius duonos kepinius. Vyko gėrybių degustacijos bei tikra duonos fiesta. Kaip sakė renginio dalyviai, nors „Akcija baigėsi, tačiau gardžios naminės duonos aromatas ir skonis liko neužmirštamas“.
 
Galiausiai projektą užbaigė sporto šventė, kurios metu moksleivių ir tėvų komandos varžėsi 3x3 krepšinio turnyre. Itin gausiai rungėsi antrų ir trečių klasių moksleivių
 
komandos. Geriausiai pasirodžiusios ekipos buvo apdovanotos diplomais, neužmiršta liko ir vienintelė turnyre dalyvavusi mama, kuriai atiteko atminimo dovanėlė.
 
Kaip sakė projekto „Sveikatingumo savaitė“ organizatorės A.Lipniūno progimnazijos atstovės Vidutė Želvienė ir Vaida Imbrasienė, šios iniciatyvos dėka mokiniai įgavo žinių apie fizinio aktyvumo svarbą žmogaus organizmui, pagilino sveikos mitybos principus. Mokiniai išmoko turiningai leisti laisvalaikį, patobulino bendravimo, bendradarbiavimo, sveiko gyvenimo būdo įgūdžius. Organizuojamuose renginiuose gausiai dalyvavo mokinių šeimos, sustiprėjo progimnazijos ir tėvų bendradarbiavimas, bendravimas, vaikai ir tėvai praleido nemažai laiko kartu.