Sveikatingumo renginiai prie Nemunėlio

2015-05-29

Moksleivių sveikos gyvensenos įgūdžius formuojantis projektas „Sveikatiada“ pavasarį kvietė visas mokymo įstaigas kurti projektus, skirtus plėtoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo kultūrai. Geriausiomis pripažintų sveikatinimo idėjų įgyvendinimą finansuos su projektu „Sveikatiada“ bendradarbiaujanti bendrovė „Pontem“.
 
Konkurse iš viso gautos 47 taisykles atitinkančios paraiškos. Iš jų buvo atrinktos 9 paraiškos, kurioms skirtas finansavimas. Tarp nugalėtojų pateko ir Biržų rajono Nemunėlio Radviliškio pagrindinė mokykla.
 
Nemunėlio Radviliškio mokyklos atstovai nusprendė įgyvendinti projektą „Prie Nemunėlio“, kurio tikslas – organizuoti vaikų užimtumo vasarą stovyklą ir jos metu ugdyti mokinių asmeninius, sveikatos tausojimo ir socialinius įgūdžius.
 
Stovyklos „Prie Nemunėlio“ metu bus organizuojamos paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą, orientacinės varžybos, specialūs užsiėmimai, kaip pagerinti bendradarbiavimo įgūdžius, šokių maratonai, kūrybinės laboratorijos bei, žinoma, sportinės rungtys.
 
Šioje birželio 8-12 dienomis vyksiančioje stovykloje dalyvaus maždaug 90 Nemunėlio Radviliškio mokyklos moksleivių. Į veiklas įsitrauks ir moksleivių tėveliai, artimieji bei kiti bendruomenės nariai. Stovyklą organizuoti padės ir Biržų visuomenės sveikatos centras.
 
Projektas „Prie Nemunėlio“ motyvuos moksleivius dar daugiau laiko praleisti gryname ore, taip pat stiprins vaikų fizinio aktyvumo įgūdžius, tobulins žinias apie sveiką mitybą, gyvenseną, susipažins su miestelio apylinkėmis, ugdysis pozityvius gyvenimo įgūdžius, tenkins pažinimo, saviraiškos poreikius, stiprės atsparumas neigiamam aplinkos poveikiui.
 
Daugiau informacijos apie kitas Lietuvos mokyklų įgyvendinamas sveikos gyvensenos idėjas – www.sveikatiada.lt