0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
,,Sveikatiados žaidynių" finalas

2017-12-04

Lapkričio 30 dieną baigėsi mokslo metų pradžioje startavusios „Sveikatiados žaidynės“, kurių veiklos įtraukė daugiau nei tūkstantį 5-7 klasių moksleivių iš skirtingų Vilniaus miesto mokyklų. Pagal motyvaciją dalyvauti žaidynėse, pirmojo etapo metu, buvo atrinktos 10 aktyviausių mokyklų. Viso ,,Sveikatiados“ žaidynės vyko 3 etapais. Antrojo etapo metu pagal atsiųstus ,,Netradicinės kūno kultūros pamokos“ filmukus, atrinktos 5 mokyklos finalininkės. Atkritusios penkios komandos buvo aplankytos ir apdovanotos paguodos prizais.

Trečiasis finalinis etapas, kuriame susirinko 5 finalininkės komandos vyko Vilniaus Levo Karsavino mokykloje. Paskutinė rudens diena įspūdžių kupina buvo į šią mokyklą atvykusioms dar 4 mokyklų komandoms: Vilniaus Karaliaus Mindaugo mokykla, Vilniaus ,,Spindulio“ progimnazija, Vilniaus Šilo mokykla bei Vilniaus Antakalnio mokykla.

Į Levo Karsavino mokyklą susirinkusios 5-7 klasių moksleivių komandos pirmiausia demonstravo namų darbus – komandos prisistatymą, taip pat visi drauge peržiūrėjo ,,Netradicinės kūno kultūros pamokos“ filmukus,  kurie išplėšė pergalę II ,,Sveikatiados žaidynių“ etape. Visų pasirodymų originalumą ir patrauklumą vertino sudaryta žaidynių komisija.

Toliau komandos rungėsi intelektualinėse veiklose. Taisyklingai išspręsti saugaus eismo testą tapo iššūkiu visoms komandoms. „Vaikams pasiūlėme ne tik judrias veiklas „Sveikatiados žaidynėse“, bet norėjome apjungti ir kitas mokykloms aktualias temas, todėl parengėme vaikams saugaus eismo testą“, - konkurso veiklų išskirtinumo tikslus paaiškino projekto koordinatorė Laura Blaževičiūtė.

Tęsiantis intelektualinėms veikloms, komandos stengėsi įminti mįsles, nežinodamos atsakymo, jo ieškojo ,,Sveikatiados informaciniame šulinyje“, kur slėpėsi vaisiai ir daržovės – mįslių atsakymai.

Po susikaupimo reikalaujančių užduočių, komandos savo jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas. Visos rungtys buvo išskirtinės ir originalios. Vienos metu komandos apjungdamos bėgimą ir loginį mąstymą dėliojo ,,Sveikatiados žaidynių“ puzlę. Kitos metu komandos kapitonai sprendė matematinius uždavinius ir tik išsprendus kiti komandos nariai galėjo tęsti estafetę.

Pasibaigus visoms užduotims ir susumavus rezultatus buvo apdovanotos komandos. 4 – 5 vietas laimėjo Vilniaus Antakalnio progimnazija bei Vilniaus Šilo mokykla. Treti liko Vilniaus Karaliaus Mindaugo mokykla, antri – Vilniaus ,,Spindulio“ progimnazija. ,,Sveikatiados žaidynių“ nugalėtojais tapo – Levo Karsavino mokyklos komanda. Ugdymo įstaigos buvo apdovanotos sportiniu inventoriumi bei UAB ,,Baltijos mineralinių vandenų kompanijos“ įsteigtais prizais, o pirmosios vietos laimėtojai buvo apdovanoti stalo teniso stalu!

,,Sveikatiados žaidynių“ finalas buvo aukšto lygio, jame įgyta patirtis yra tikrai neįkainojama. Įspūdžiai ilgai neišblės!  Buvo ir sportinės rungtys, ir loginės – olimpinės rungtys! Visos jos buvo labai originalios, unikalios ir linksmos. Moksleiviams buvo be galo įdomų dalyvauti! Visi dalyviai pademonstravo savo sportinius sugebėjimus, puikų mokėjimą dirbti komandoje.

Labai svarbu pažymėti, kad viso ,,Sveikatiados“ projekto metu, moksleiviai lavino savo žinias apie mitybą, sveiką gyvenimo būdą ir buvo skatinami judėti daugiau. Po šių rungtynių dalyviams liks nepakartojami prisiminimai ir jie taps aktyvesni, drąsesni, stipresni, draugiškesni. Labai norime padėkoti ,,Sveikatiados“ organizatoriams ir visiems dalyviams, - nuoširdžiai už vykusį konkursą dėkojo ir akimirkomis dalinosi Vilniaus Levo Karsavino mokyklos komandos kuratorė Ana Bernatovič.