0
„Sveikatiados žaidynėse“ Panevėžyje iš džiaugsmo blizgėjo vaikų akys

2015-11-10

2015m. lapkričio 5d. „Sveikatiados žaidynės“ vyko Panevėžio Nevėžio pagrindinėje mokykloje. Žaidynėse dalyvavo šešios mokyklos iš Panevėžio ir Biržų miestų.  Kartu su visais užduotis atliko ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos vaikai, kurie ne tik dalyvavo, tačiau ir laimėjo antrą vietą.  
 
„Gavę pakvietimą net nesuabejojome, kad dalyvausime. Stengiamės, kad mūsų mokyklos vaikai integruotųsi ir kiek įmanoma dažniau bendrautų su girdinčiaisiais. Renginio pradžioje jie jautėsi nedrąsiai, tačiau vėliau įgavo pasitikėjimo savo jėgomis “, - apie savo mokyklos moksleivius pasakojo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė.
 
Žaidynių dalyvius pasveikino buvęs mokyklos auklėtinis, o dabar Panevėžio miesto tarybos narys Mantas Leliukas ir priminė visiems „Sveikatiados“ šūkį - sveikai gyventi yra smagu.  Pirmiausia, renginyje moksleiviai turėjo pademonstruoti namų darbus – mankštą. Kol mankštą scenoje demonstravo viena mokykla, kitų mokyklų vaikai kartu su savo mokytojais, stengėsi ją atkartoti ir apšilti prieš sekančią rungtį. Įdomiausia buvo tai, jog kiekviena mokykla užduotį suprato savaip, todėl scenoje matėme ir šokių, ir jogos pratimus primenančių judesių.
 
Jau prasimankštinusios komandos, savo jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas“. Estafetes paruošė, vaikus ragino, bei jiems padėjo interaktyvių treniruočių portalo „Sporto birža“ treneriai, kurių originalumu žavėjosi ir fizinio lavinimo mokytoja Gražina. Vaikams patiko visos užduotys, tačiau labiausiai paskutinioji – lobio paieška. „Lobio ieškojome apie pusvalandį. Rastą lobį – sūrio galvą -  parsivežėme į mokyklą ir, žinoma, pasidalinome. Vieni vaikai lobio gabalėlį nešėsi į namus, kiti iškart suvalgė klasėje, kad atstatytų išeikvotą energiją,“ – apie vaikų įspūdžius papasakojo Vilties progimnazijos mokytoja Jūratė Grigorukienė. Vaikų noras pasidalinti įspūdžiais, naujais atradimais su kitais, daro  „Sveikatiadą“ ne tik smagiu vienos dienos laiko praleidimu, o ilgalaike patirtimi.
 
Šiose žaidynėse nebuvo pamirštos ir kitos svarbios temos. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyr. specialistė Danguolė Urbonienė vaikams paruošė tris skirtingas praktines užduotis: kelio ženklų dėlionę, eismo situacijų testą ir video testą. „Visos užduotys vaikams buvo netikėtos, tačiau mokiniai puikiai susitvarkė su visomis rungtimis  ir visiems įrodė, kad puikiai išmano saugaus elgesio kelyje taisykles. Galima tik pasidžiaugti vaikų pastabumu ir jų žiniomis,“ –  po žaidynių sakė pareigūnė.
 
Nugalėtojai, Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos penktokai, jautėsi lyg euforijoje. “Kai buvo paskelbti rezultatai, mano auklėtinių akys taip blizgėjo iš džiaugsmo, kad vien dėl to verta stengtis ir dirbti kartais nepaskaičiuojant laiko,“ – savo auklėtinių laimėjimu džiaugėsi mokytoja Gitana Urbonavičienė.
 
Renginio pabaigoje vyko dovanų teikimas, kuris džiugino vaikus ir papildė mokyklas reikalingomis priemonėmis. Geriausiai pasirodžiusieji laimėjo sportinį inventorių, o „Saugaus eismo iššūkio“ nugalėtojus atšvaitais apdovanojo Lietuvos automobilių sporto direkcija. „Sveikatiados žaidynės“ tapo prasmingu renginiu Panevėžio Nevėžio mokykloje. „Džiaugiamės, kad renginį organizavo „Sveikatiada“. Vaikams labai patiko ir buvo smagu“, - po renginio dėkojo direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Kriščiūnienė.