0
,,Sveikatiados žaidynės

2017-09-14

Pradedame naujuosius mokslo metus ir su dideliu džiaugsmu pristatatome grįžtantį konkursą - ,,Sveikatiados žaidynės“. Šiame konkurse aktyviai kviečiame dalyvauti visas ,,Sveikatiados“ projekto bei naujas Vilniaus miesto mokyklas. Būtent žaidynės yra skirtos Vilniaus savivaldybės mokyklų 5-7 klasių moksleiviams.

„Sveikatiados žaidynės“ skirtos motyvuoti į įvairialypes fizines veiklas įsitraukti jaunesniųjų klasių moksleivius jiems pademonstruojant, jog fizinis aktyvumas gali būti ne vien populiarių sporto šakų propagavimas, bet ir kitokio pobūdžio – smagesni ir išradingesni, patrauklesni specifinei amžiaus grupei - užsiėmimai mokykloje ar laisvalaikiu.

„Sveikatiados žaidynėse“ moksleiviai varžysis keturiose fizinio aktyvumo rungtyse – netradicinės kūno kultūros pamokos, vikriųjų ir sumaniųjų estafečių, ,,sveikuolių“ orientacinio žaidimo bei rungtyse saugaus elgesio tema. Taip padidinsime moksleivių susidomėjimą įvairesnėmis fizinio aktyvumo formomis ir paskatinsime moksleivius tapti fiziškai aktyvesniais.

Skelbiame „Sveikatiados žaidynių“ startą (pirmą etapą)!  – Vilniaus mieste veikiančias mokyklas kviečiame užpildyti paraiškos formas. Pagal paraiškos formose atsispindėjusią motyvaciją ir norą dalyvauti, atrinksime 10 mokyklų, kurios bandomųjų ,,Sveikatiados žaidynių“ metu išsirinks atstovaujančias komandas, kurios dalyvaus antrajame „Sveikatiados žaidynių“ etape. Antrasis žaidynių etapas vyks nuotoliniu būdu – kiekviena komanda iš dešimties atrintų mokyklų turės atlikti užduotį – „namų darbą“. Šis „namų darbas“ – tai paruošti vieną iš keturių „Sveikatiados žaidynių užduočių“ – pristatyti savo klasės netradicinę kūno kultūros pamoką. Pamokai bus keliami specialūs kriterijai – originalumas, kūrybiškumas ir išradingumas. Pagal namų darbą – nufilmuotos ir aprašytos pamokos turinį atrinksime 5 mokyklas, kurios dalyvaus finaliniame etape ir rungsis dėl „Sveikatiados žaidynių“ nugalėtojos mokyklos vardo ir sportinio inventoriaus mokyklai dovanų.  Antrojo etapo metu atkritusios penkios mokyklos bus apdovanotos paguodos prizais – fizinį aktyvumą skatinančiu sportiniu inventoriumi.

Finalinės užduotys, kurias komandos turės įgyvendinti žaidynių metu – tai vikriųjų ir sumaniųjų estafetės, ,,sveikuolių“ orientacinis žaidimas ir rungtys saugaus elgesio tema.  Paskutinioji – tai mokymasis saugaus elgesio gatvėje, užsiimant tokiomis fizinio aktyvumo veiklomis kaip važinėjimas dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis ar riedučiais bei vykdant žinias perteikiančias užduotis. Visos šios užduotys – tai moksleivių vikrumą, išradingumą, sumanumą ir žinias tikrinantys pratimai, skatinantys vaikus domėtis įvairesnėmis fizinio aktyvumo formomis, suprasti jų naudą ir svarbą augančiam organizmui. Visos šios užduotys bus atliekamos finalinio renginio metu, į kurį vienoje iš finalininkių mokyklų, suvažiuos likusių keturių mokyklų komandos.

Žaidynių dalyvių atliktas užduotis vertins kiekvienam renginiui suformuota speciali komisija. Jos nariai – tai projekto „Sveikatiada“ specialistai, vietos visuomenės sveikatos biuro ekspertai, visuomenei gerai žinomi vietos žmonės. Komisija vertins komandų išradingumą, aktyvumą, sumanumą.
Komandoms atlikus visas užduotis, bus išrinkta klasė nugalėtoja - „Sveikatiados žaidynių“ ambasadorė. Ši klasė ne tik bus apdovanota prizais, bet ir gaus teisę savo mokyklos bendruomenės nariams surengti
„Sveikatiados žaidynes“. Likę žaidynių dalyviai taip pat bus apdovanoti prizais.

Paraiškos formas rasite www.sveikatiada.lt. Mokyklas, kurios dar neprisijungė prie  „Sveikatiada“ projekto, kviečiame registruotis.

Taigi, pirmasis etapas trūks iki spalio 13 dienos! Paskubėkite pildyti paraiškos formas ir dalyvauti konkurse! Laukia puikūs prizai ir nuostabus laikas :)