0 0 0 0 0 0
,,Sveikatiados iššūkio – pieno kokteilio“ finalas yra geriausių emocijų užtaisas ne tik dalyviams, bet ir organizatoriams

2018-05-14

Gegužės 11 – ta, penktadienis, buvo ypatinga diena ,,Sveikatiados” projekto dalyviams bei organizatoriams. Šią dieną buvo išsiaiškinti virusinio konkurso ,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“ pagrindiniai prizininkai. Konkursas vasario – kovo mėnesiais kvietė visas Lietuvos ikimokyklinio bei mokyklinio ugdymo įstaigas filmukuose originaliai pristatyti sveikatai palankių pieno kokteilių receptus. Iniciatyvos startas buvo - ,,Sveikatiados“ projekto koordinatorės paruoštas filmukas, kuriame buvo gaminamas sveikatai palankus pieno kokteilis. Filmuko pabaigoje pieno kokteilio iššūkis buvo perduotas ,,Sveikatiados“ projekte dalyvaujančioms ugdymo įstaigoms.

Viso konkursui buvo pateikti 237 filmukai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Visa projekto komanda bei rėmėjai UAB ,,Rokiškio pienas“ labai džiaugėsi tokių aktyviu projekto dalyvių įsijungimu. Kad ir kaip buvo sunku, bet  iš visų atsiųstų filmukų balandžio 7 dieną buvo atrinkti patys originaliausi bei sveikatai palankiausių kokteilių autoriai ir gegužės 11 dieną buvo pakviesti dėl pagrindinių prizų susikauti gaminant pristatytus kokteilius.

Atrinkti konkurso dalyviai turėjo ne tik netradicinę dieną, kurios metu varžėsi gamindami bei ragaudami kokteilius, bet ir buvo apdovanoti puikiais prizais.

Gegužės 11 dienos rytą ,,Sveikatiados“ komanda pasiruošusi nekantriai laukė atvykstančių dalyvių. Finalinis renginys vyko Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro viešbučių ir restoranų sektoriaus gamybinėje bazėje. Čia į oficialų iššūkio finalą atvyko Vilniaus lopšelio-darželio „Pilaitukas“, Mažeikių lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bei Vilniaus lopšelio-darželio ,,Žemuogėlė“ atstovai. Prie jų prisijungė ir mokyklų atstovai Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 7 b klasės mokiniai bei Šakių r. Griškabūdžio gimnazijos šeštokai.

,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“ finalas prasidėjo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovų, sektorinių praktinio mokymo centrų vadovės Sonatos Andriuškevičienės, centro lankytojų aptarnavimo profesijos mokytojos metodininkės Kristinos Česlevičienės bei jos auklėtinio Mariaus teoriniu bei praktiniu pasirodymu ,,Kokteilių šou“. Finalo dalyviai bei palaikymo komandos turėjo galimybę gyvai išvysti kokteilių meistro pasirodymą bei taisyklingai paragauti ką tik pagaminto sveikatai palankaus kokteilio.

Po minėto pasirodymo, finalinio renginio salėje užvirė tikros emocijos vyko laimėti nusiteikusių komandų pasirodymai, taip pat buvo gaminami bei vertinami patys skaniausi ir sveikatai palankiausi kokteiliai. Komisija turėjo be galo sudėtingą užduotį, iš nepriekaištingų pasirodymų atrinkti pačius nepriekaištingiausius. Pirmąją vietą darželių grupėje komisija skyrė Mažeikių lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ dalyvių komandai, antrąją - Vilniaus lopšelio-darželio ,,Žemuogėlė“ atstovams, o trečią - Vilniaus lopšeliui-darželiui „Pilaitukas“.

Mokyklų grupėje nugalėtojais tapo Šakių r. Griškabūdžio gimnazijos šeštokai, antrieji liko Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos 7 b klasės mokiniai.

Prie šio iššūkio starto bei finalinio renginio įgyvendinimo aktyviai prisidėjo projekto rėmėjai – UAB ,,Rokiškio pienas“.  Būtent ši bendrovė dalyvavo puoselėjant ir palaikant šį iššūkį, taip pat skatinant pieno produktų vartojimą ,,Sveikatiados“ projekto  ir visos Lietuvos vaikų tarpe. Finalo kokteilių ingredientų įvairovę užtikrino UAB ,,Palink“. ,,Sveikatiada“ džiaugiasi, jog ši bendrovė prisideda skatinant vaisių vartojimą projekto vaikų tarpe jau ne pirmą kartą.

    Sveikos mitybos supratimo ugdymas prasideda dar ankstyvoje vaikystėje, todėl vaikų sveikos mitybos pamatai turi būti formuojami šeimoje, darželyje, vėliau formavimas tęsiamas mokykloje. Juk nuo to, kaip vaikai maitinsis priklausys jų sveikata ateityje.

,,Šis iššūkis ypatingas! Tiek atsidavimo, pastangų ir noro laimėti dar nemačiau jokiame finaliniame renginyje. Visos ugdymo įstaigos stebino atributika bei pasirodymų idėjomis, džiaugiausi galimybe organizuoti tokį renginį. Jaučiuosi labai dėkinga ,,Sveikatiados“ draugams bei rėmėjams: Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro atstovams, UAB ,,Palink“ bei UAB ,,Rokiškio pienas“. Tai organizacijos, kurios prisideda prie ,,Sveikatiados“ siekiant vieno tikslo - išugdyti teisingus vaikų mitybos įpročius, - pasakojo ,,Sveikatiados“ projekto koordinatorė Laura Blaževičiūtė.

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Programa vykdoma jau 8 metus. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso daugiau nei 900​ Lietuvos ugdymo įstaigų, jos konkursuose ir užsiėmimuose dalyvauja daugiau nei 50 000 vaikų.

„Sveikatiados“ tikslas - ugdyti vaikų ir jų šeimų sveiką gyvenseną. Siekiame užauginti naują kartą, neturinčią sveikatos problemų ir gebančią formuoti savo gyvenimo būdą atliekant informuotus sprendimus mitybos bei fizinio aktyvumo srityse. Projekto partneriai ir rėmėjai - Sveikatos apsaugos ministerija bei Švietimo ir mokslo ministerija, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, UAB „Nestle Baltics“, UAB ,,Orkla Foods Lietuva“, UAB „Vilniaus margarino gamykla“.