„Sveikatiados“ dalyviai nekiurkso prie televizoriaus ir kompiuterio

2015-03-16

Sveikos gyvensenos įgūdžius ugdančiame projekte „Sveikatiada“ dalyvaujančių mokyklų mokinių apklausa parodė, kad projekto dalyviai vis daugiau dėmesio skiria aktyviai fizinei veiklai ir sportui. Net 73 proc. moksleivių mankštinasi daugiau nei tris kartus per savaitę ir teigia taip darantys, nes sportuoti yra smagu.
 
Mokinius sveikai gyventi skatinantis projektas „Sveikatiada“ vasarį apklausė 12 projekte dalyvaujančių mokyklų mokinius. Trečdalis apklaustų 7-17 m. amžiaus moksleivių atsakė, jog mielai leidžia laiką sportuodami, nes fizinė veikla jiems yra įdomi ir smagi. Dėl to nestebina, kad net 45 proc. mokinių mielai renkasi komandinio sporto šakas. Žaisdami krepšinį ar futbolą vaikai ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir gerina savo socialinius įgūdžius.
 
Kita dalis moksleivių taip pat neleidžia savo laiko kiurksodami prieš televizorių ar kompiuterių ekranus. 53 proc. vaikų mėgsta individualius sportinius užsiėmimus. Noriai renkasi bėgimą, plaukimą ar intensyvų vaikščiojimą ir kitokias sportines veiklas, kurios dailina kūną ar padeda tiesiog geriau jaustis.
 
Netgi žiemą, spaudžiant šaltukui, mokiniai randa laiko pasidžiaugti iškritusiu sniegu ir aktyviai leisti laisvalaikį. Šaltuoju metų laiku moksleiviai sportui skiria nuo valandos iki dviejų, o 17 proc. - daugiau nei dvi valandas laiko. Džiugina, kad net ir žiemą fizinis aktyvumas išlieka beveik toks pats kaip vasarą. 77 proc.  mokiniai sakė, kad atšilus orams, kai lauke jau galima mėgautis saule, lauke būna daugiau nei dvi valandas.
 
Vis didėjančiu mokinių fiziniu aktyvumu džiaugiasi ir mokytojai. „Mūsų mokykloje mokiniai visuomet sportuoja noriai. Jie mėgsta ne tik kūno kultūros pamokas, bet ir popamokinius krepšinio, futbolo ir kitų sporto šakų užsiėmimus. Dažnai net per pertraukas rengiame nedideles krepšinio ar tinklinio varžybas, nes to nori patys mokiniai. Pastebėjau, kad pastaraisiais metais vaikai pradėjo daugiau judėti ir domėtis sveika gyvensena. Mane, kaip kūno kultūros mokytoją, šis faktas itin džiugina“, – sako Jurgita Naikauskienė, Kupiškio rajono Salamiesčio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja.
 
Vaikai, fizinėms veikloms kasdien skiriantys bent 60 minučių, geriau jaučiasi ir sumažina įvairių ligų riziką ateityje. Tokias pat rekomendacijas vaikams iki 18 metų pateikia ir Pasaulio sveikatos organizacija.
 
Sausio ir vasario mėnesiais „Sveikatiada” inicijavo sporto ir judėjimo renginių ciklą „Mankštiada“, kurioje dalyvavo daugiau nei 12 tūkst. moksleivių, 500 mokytojų ir 300 tėvų visoje Lietuvoje.