„Sveikatiados“ ambasadorių baigiamasis susitikimas

2015-06-10

Birželio 5 dieną Vilniaus mokytojų namuose vyko tradicinis mokslo metų pabaigos renginys – „Sveikatiados“ ambasadorių suvažiavimas. Daugiau nei 60 mokytojų ir auklėtojų iš visos Lietuvos dalinosi savo patirtimi ir pasiekimais bei teikė siūlymus būsimoms projekto veikloms.
 
Nuo pat 9 valandos ryto į Mokytojų namus rinkosi „Sveikatiados“ ambasadoriai. Vieniems, sostinės gyventojams, atvykamas buvo lyg įprasta kelionė į darbą, tuo tarpu kiti, pavyzdžiui, klaipėdiečiai, norėdami atvykti laiku, kėlėsi netgi 5 valandą ryto.
 
Susitikimas prasidėjo projekto koordinatoriaus Tado Beržonsko sveikinimu bei džiugesiu dėl gausaus būrio dalyvių. Kaip žinia, šis ambasadorių susitikimas buvo didžiausias vertinant atvykusių mokytojų skaičių.
 
„Sveikatiados“ auginimu džiaugėsi ir renginyje dalyvavusi Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Emilija Bugailiškienė, įvertinusi neformalaus ugdymo svarbą bei linkėjusi projekto dalyviams dar daugiau energijos ir entuziazmo įgyvendinti sveikos gyvensenos veiklas.
 
Po sveikinimo kalbų buvo pristatyti šių mokslo metų „Sveikatiados“ įgyvendintos iniciatyvos ir pasiekti rezultatai. Paaiškėjo, kad visų veiklų dalyvių skaičius (daugiau nei 53 000 vaikų, mokytojų ir tėvų) viršija Marijampolės miesto gyventojų skaičių. Energingai linkčiodami galvas ambasadoriai pritarė, kad kitais mokslo metais sieksime dar įspūdingesnio dalyvių kiekio.
 
Nusprendus siekti dar geresnių rodiklių, susitikimo dalyviai buvo pakviesti į darbą grupėse, kurio metu galėjo išsakyti savo nuomonę įvairiais projekto klausimais. Dalyviai, kaip ir kasmet, turėjo labai daug atsiliepimų – dauguma pritarė dabartiniam projekto veiklų planui, siūlė bandyti organizuoti bendrus kelių mokymo įstaigų (pvz.: darželių) renginius bei kvietė projekto komandą kuo dažniau apsilankyti mokyklose ir darželiuose.
 
Padirbėjus, atėjo metas šiek tiek atsipalaiduoti bei pasidžiaugti grynu oru. Mokytojų namų kiemelyje „Sveikatiados“ ambasadorių laukė programos „Renkuosi mokyti“ mokytojos Vaiva Vyšniauskaitė ir Dovilė Čiškauskaitė, parengusios keletą neformalių metodų, kurie padeda atsipalaiduoti, puikiai praleisti laiką, o kartu ir sukoncentruoti moksleivių ar kitų metodo dalyvių dėmesį. Labai smagūs užsiėmimai – „Lietus girioje“, „Fotografas“, „Tylusis piešimas“ buvo labai įdomūs, o kur dar viską vainukavęs šūkis „Maaaaaaaa......dzinga“...Besišypsantys mokytojų veidai bei nepailstantis žaidimų aptarimas išdavė, kad ši dalis buvo itin pavykusi.
 
Vėliau sekė pietūs bei pramoginė dalis. Šį kartą „Sveikatiados“ ambasadoriai buvo pakviesti į nepriklausomą kino teatrą „Pasaką“, kuriame žiūrėjo netgi du filmus. Pirmasis, trumpametražis, kūrį paruošė „Sveikatiada“, o kitas – jau lietuvių profesionalų kurtas dokumentinis filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“.
 
Pasibaigus kino seansui ambasadoriai iškeliavo – vieni išvyko tiesiai namo, kiti dar nusprendė pasimėgauti sostinės grožybėmis. Bet su visais sutarėme, kad būtinai tęsime bendradarbiavimą ir kitais mokslo metais.
 
„Sveikatiada“ nuoširdžiai dėkoja visiems mokytojams už dalyvavimą bei linki smagios vasaros! Iki pasimatymo rugsėjį!

Akimirkos iš baigiamojo renginio rasite galerijoje.

„Sveikatiados“ baigiamojo renginio filmukas: