„Sveikatiada“ kviečia moksleivius mankštintis sveikai

2015-02-18

Sveiką gyvenseną mokyklose skatinantis projektas „Sveikatiada“ šią žiemą žemesnių klasių moksleiviams pristatė naują treniruočių programą „Insanity“, kuri pasaulyje turi net kelis milijonus pasekėjų. Bendradarbiaudama su sporto klubu „Get fit“, projekto komanda paruošė vaikams specialiai pritaikytą ir palengvintą programą, kuri buvo pateikta video formatu.

Mankšta susidomėjo ir jau taiko kasdieninėje ugdomojoje veikloje beveik 90 mokyklų ir darželių visoje Lietuvoje, dar nemaža dalis mokymo įstaigų porgramą išbandys šio mėnesio pabaigoje. Pedagogai, su savo mokiniais išbandę naująją mankštą, pripažįsta, kad ji padeda palaikyti gerą savijautą, sustiprina kūno raumenis ir pagerina širdies darbą.
 
„Insanity“ treniruočių programos Lietuvoje pradininkas ir vaikams pritaikytų mankštų autorius Ignas Bakėjus tvirtina, kad šios mankštos yra smagus atradimas moksleiviams. „Mankštelės nėra ilgos – trunka kiek daugiau nei pusvalandį, pratimai nesudėtingi, todėl vaikams nespėja atsibosti. Intensyviai sportuojant visą pusvalandį, dirba visos raumenų grupės, todėl tikrai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pratimai atliekami grojant šiuolaikinei, vaikų mėgstamai muzikai, dėl kurios mankšta tampa linksma pramoga“, - teigia treneris.
 
Projekto „Sveikatiada“ vadovas Tadas Beržonskas įsitikinęs, kad net ir šiais laikais, kai mokiniai vis labiau fiziškai pasyvesni, yra būdų, kaip juos sudominti fiziniais pratimais. „Vykdydami projektą jau septintus metus, pastebėjome, kad mokiniai įsitraukia į tas veiklas, kurios atitinka jų pomėgius, pavyzdžiui muzika ar šokiai. Kalbant apie „Insanity“, jau supratome, kad vaikams patinka tai, jog vaizdo įrašas yra transliuojamas video formatu, tokiu būdu jie netgi gali patys pasirinkti sportui skirtą laiką“, - sako T.Beržonskas.  „Svarbiausia, kad pasirikus šią mankštinimosi programą, treniruotis galima bet kur, užtenka tik telefono ar kokio nors kito elektronikos prietaiso, kuris gali transliuoti video įrašą“, – galimas sėkmės priežastis įžvelgia projekto vadovas.

Alytaus Ūdrijos mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorės pavaduotoja ugdymui Deimantė Kašėtaitė prieš treniruotę buvo girdėjusi įvairių atsiliepimų apie „Insanity" programą, tačiau pati išbandžius šią mankštą jautė energijos ir žvalumo antplūdį.

O ir alytiškiai moksleiviai liko patenkinti, turėję galimybę pradėti rytą aktyviai:

„Man labai patiko! Buvo sunku, bet kartu ir linksma. Ir nors jaučiau nuovargį, norėčiau taip pamokas pradėti kiekvieną dieną. Svarbiausia, kad mankštinosi visa mokykla, net ir mokytojai, " - sakė ketvirtokė Raminta, kuriai pritarė ir dešimtą klasę lankanti Dainora:

„Rytas mokykloje prasidėjo labai neįprastai. Per pirmąją pamoką visa mokyklos bendruomenė susirinkome salėje. Pavaduotoja pristatė „Mankštiados" veiklas ir sportavimo metodą „Insanity“. Netikėjau, kad  bus taip įdomu ir naudinga. Po mankštos visi jautėmės žvalūs, geros nuotaikos, linksmi. Kitose pamokose nesnūduriavome, kaip įprastai būna per pirmąsias pamokas. Tikrai labai 
norėčiau, kad tai pasikartotų".
 
„Insanity“ – dar pakankamai nauja, bet visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti treniruočių technika, kurios metu dirbama tik su savo kūno svoriu ir nenaudojama jokių papildomų svarmenų ar įrangos, jos metu treniruojami visi kūno raumenys. Šios, iš pirmo žvilgsnio, labai paprastos treniruotės, ugdo ištvermę ir reikalauja nemažai jėgų. Treniruojamasi apie 30-50 minučių, kiekvieną dieną yra dirbama su skirtingomis raumenų grupėmis.
 
Specialiai mokiniams pritaikytą treniruočių programą jau išbandė apie 5300 vaikų. Artimiausiu metu pradines mokyklas bei darželius pasieks dar viena speciali jauniausiems sportininkams adaptuota video treniruotė.