0
Svečiuose pas aktyviausius

2016-04-22

Aktyviausiems konkurso „Sveikuoliai šaunuoliai“ dalyviams „Sveikatiados“ komanda pažadėjo apsilankyti pas juos svečiuose. Kaip tarėm taip ir padarėm. Šią savaitę lankėmės Raseiniuose ir vilko bei kiškio gimtinėje – Vilkaviškyje.

„Atpažinau kai kurių vaikų veidus matytus jų video receptų filmukuose ir buvo smagu pabendrauti asmeniškai,“ – po vizitų komentavo „Sveikatiados“ programos vadovė M.Čėglytė.

Dvi Raseinių Šaltinio progimazijos klasės – tarp trijų aktyviausių visos Lietuvos dalyvių. Konkurse dalyvauja šios mokyklos trečiokai ir šeštokai ir kiekviena iš jų atsiuntė po 30 video filmukų pirmąjąme konkurso etape. „Sveikatiada“ mokiniams pasiūlė paskaitą, estafetes ir bendrą žaidimą. Pasak mokytojų L.Vaigauskienės ir K.Vileišienės vaikams labiausiai patiko sportinės varžytuvės. Estafetėse vienoje komandoje dalyvavo šeštokai kartu su trečiokais. „Varžantis keturiose komandose, vaikų amžius netapo kliūtimi. Jie vieni kitiems padėjo ir palaikė. Tokie renginiai vienija vaikus ir stiprina jų klasės bendruomeniškumą - tai gebėjimą veikti kartu,”- po renginio džiaugėsi mokytoja K.Vileišienė.

Vilkaviškio pagrininėje mokykloje vietoje estafečių darėme mankštą kartu su pozityvios animacijos „Sveika ateitis“ personažais Sveikatos Princu ir Grožio Princese.  Apšilę ir geros nuotaikos toliau žaidėme įvairius žaidimus. Vilkaviškio pradinės mokyklos ketvirtokai, atsiuntę net 33 video filmukus, per mėnesį laiko tapo  kulinarais. „Vaikai tiek įsijautė į TV kulinaro vaidmenį, kad net etapui pasibaigus, namuose gamindami patiekalus sakydavo filmukų tekstą, kaip pavyzdžiui – Jums reikės: 200 g. varškės… ,”- vaikų entuziazmą pirmąjam etapui pasibaigus komentavo mokytoja, o jai pritarė renginyje dalyvavusios kelios mamos.

Abejose mokyklose vaikams paskaitą „Minčių ir žodžių galia“ skaitė karjeros konsultantas Daugvardas Noreikis. Vaikai sužinojo kaip mintys veikia mūsų elgseną ir net ilgaamžiškumą. Pozityviai mąstantys žmonės ir gėrio linkintys gali gyventi ir iki 100 metų.

„Tam, kad pasiektume savo tikslų visų pirma reikia vizualizuoti juos pačiam sau. Jeigu nedrįstame svajoti, kad mokomės vien dešimtukais, tai šį tikslą mums bus neįmanoma pasiekti,”- apie svajonių prasmę mokiniams pasakojo konsultantas D.Noreikis.

Mokytojos mums papasakojo, kaip moksleiviams sekėsi įveikti antrą etapo užduotį, kur nukeliavo kartu su mokiniais. Pasisvečiavę mokyklose, grįžę namo kibome į darbus, nes reikia pasiruošti finaliniam konkurso etapui.