0
SVEIKATINIMO IDĖJŲ KONKURSAS: Sporto šventė „Mes sportuojam gamtoje“

2017-08-03

Jau tapo tradicija, kad Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės - Bitės gimnazijoje paskutinė mokslo metų diena skiriama sportui. Būtent šioje srityje gimnazijos mokiniai yra labai daug pasiekę, ne tik mūsų rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Sporto šventės tikslas buvo pagerbti ir apdovanoti nusipelniusius mūsų sportininkus, paskatinti visą gimnazijos bendruomenę kuo daugiau judėti, dirbti komandomis, turiningai praleisti laisvalaikį. Už šventę „Mes sportuojam gamtoje“ dėkojame ją organizavusiai kūno kultūros mokytojai metodininkei Danguolei Venckuvienei. Šiemet šio renginio idėja buvo pristatyta „Sveikatiados“ idėjų konkursui, kuriame laimėtas mini finansavimas. Pagrindiniai šventės rėmėjai: UAB „Pontem“, VŠĮ „Kretingos maistas“ ir Pasvalio visuomenės sveikatos biuras. 

Tradiciškai šventę iškilmingai atidarė gimnazijos direktorius A. Kanapeckas, kuris su kūno kultūros mokytoju Z. Balčiausku bei geriausiais sportininkais nuo gimnazijos iki Karpių dvaro atbėgo su degančiu fakelu rankose. Renginys prasidėjo apdovanojimais už aktyvią sportinę veiklą, pasiekimus bei pergales. Direktorius A. Kanapeckas išdalino didelį šūsnį padėkos raštų ir diplomų mokiniams bei mokytojams.
Po apdovanojimų prasidėjo sportinės varžybos. Kiekviena klasė turėjo komandą iš 6 narių. Suskirstyti pagal amžiaus grupes mokiniai ėmė varžytis įvairiose rungtyse: 5-6 klasės – „Žaislų lietus“; 7-8 klasės – estafetės su kliūčių ruožu, I-II klasės žaidė tinklinį „kitaip“.

Teko pavargti ir karučiu pervežant „krovinį“, pereinant „Amazonę“, kur tik ir tykojo sugriebti už kojos baisus krokodilas, ar dėliojant dėlionę.

Orientacinėse varžybose klasių komandos ieškojo kontrolinių punktų ir ten atliko nurodytas užduotis. Kaip ir pernai, taip ir šiemet teko pademonstruoti vienybę statant palapinę ar nešant sužeistąjį neštuvais. Daugiausia prakaituoti teko statant palapinę, nes ją surinkti reikėjo itin preciziškai.

Savo jėgas klasių komandos išbandė ir virvės traukime. Pagerinti savo klasės rezultatus galėjo klasių vadovai. Jie tradiciškai žaidė smiginį. Šioje rungtyje uždirbti taškai buvo pridedami prie klasės komandos rezultato. 

Po visų rungčių paaiškėjo prizinės vietos:
I vieta – 7a klasės komandai, surinkusiai 603 taškus
II vieta – IIb klasės komandai, surinkusiai 563 taškus
III vieta – 8a klasės komandai – 553 taškai.
Nugalėtojus nudžiugino pagrindinis prizas – išvyka į Šiaulius Apollo boulingo klubą.
Masiškiausios klasės titulas taip pat atiteko 7a klasei.

Šventę vainikavo ir visus itin pradžiugino sotus kareiviškos košės dubenėlis. Po labai vėjuotos ir gan nešiltos dienos tai buvo tikra palaima skrandžiui. Netradicinė dvaro ir parko aplinka, sėkmingai įveiktos užduotys bei skani košė visiems suteikė daug gerų emocijų ir šiltų prisiminimų. Smagu, kai sportas suvienija visą gimnazijos bendruomenę.

Dalyvių mintys apie renginį:
Tik daugiau tokių renginių. Patinkaaaa! Emanuelė Ib kl.
Fainas, linksmas renginys. Eglė IIIa kl.
Smagus laiko praleidimas. Jogilė ir Gabija IIIb kl.
Labai smagu, kad visi galim kartu sportuoti. Agnė IIIb kl.
Ačiū organizatoriams. Kuo dažniau tokių švenčių!  Gera, smagu, sveika! Mokytoja Onutė
Sporto šventė mokiniams buvo labai naudinga! Naudinga ir reikalinga ne tik išbandyti jėgas. Rungtyniaudami vaikai tarpusavyje bendradarbiauja, susidraugauja J, didėja kiekvieno pasitikėjimas savo jėgomis! Mokytoja Sandra