0
Skelbiame vandentiekiečio konkurso nugalėtojus

2015-05-06

Gegužės 5 diena – vandentvarkos darbuotojų arba, papračiau kalbant, vandentiekiečių diena. Tad „Sveikatiada“, bendradarbiaudama su bendrove „Vilniaus vandenys“, paskelbė konkursą norėdama išsiaiškinti, ar projekto dalyviai žino, kas yra vandentiekietis ir ką jis veikia.
 
Sulaukėme įvairių atsakymų – buvo ir labai tikslių, pasitaikė ir linksmų bei originalių. Pastebėta, kad nemažai dalyvių sumaišė sąvokas – siuntė atsakymus su paaiškinimais, kas yra vandentiekis, o ne vandentiekietis. Vėliau patys pripažino, kad paskubėjo bei savo atsakymų variantus tikslino.
 
Taigi, kas iš tikro yra tas vandentiekietis?
 
Kaip teigia „Vilniaus vandenų“ bendrovės specialistai, vandentiekiečio profesija yra labai plati – ji apima visus būtinuosius darbus, kuriuos reikia atlikti, kad vanduo nuo gręžinio atkeliautų į kiekvieno iš mūsų namus švarus ir skanus. Tad vandentiekiečiai rūpinasi ir geriamųjų vandens šaltinių paieška, vandens valymu, vamzdynų priežiūra, vandens tiekimu gyventojams, vandens tyrimais. O kur dar šalia esantys darbai – įvairių avarijų šalinimas, suvartojamo vandens apskaita, įvairių mechaninių, elektros ir kompiuterinių programų priežiūra ir begalė kitų... Vandentiekiečiai atlieka tikrai daug funkcijų, tačiau jų tikslas vienas – kad kiekvienas žmgus galėtų vartoti švarų ir kokybišką vandenį.
 
Išsiaiškinus, ką iš tikro atlieka vandentvarkos darbuotojas, skelbiame tris laiminguosius, kuriems atitenka prizai:
 
Snieguolė Stasiulionytė ir Kristupas Trepočka laimėjo po USB laikmeną, o viso konkurso nugalėtoja su taikliausiu ir įdomiausiu atsakymu tapo Gražina Skinderytė, kuriai atiteko specialus puodelis.
 
Sveikiname konkurso nugalėtojus!
 
O štai ir įdomesni atsakymai:
 
„Vandentiekietis - tai žmogus, kuris kaip Neptūnas, tik jis įmerkęs kojas ne į jūrą, o į gėlą vandenį“. 

„Aš manau, kad vandentiekietis - tai vandentiekio vadovas - kuris myli gamtą, todėl, kad jis išvalo mūsų vandenis nuo pavojingų atliekų ir sunkiųjų metalų. Jis valo nuotekų vandenis“. 

„Vandentiekietis - tai daug vandens išgeriantis žmogus, tai vandenį geriantis kietuolis“. 

Informacija - http://www.vv.lt/lt/news/detail.php?id=15275

Nuotrauka - http://fe867b.medialib.glogster.com/media/12/120bf9d08893bc82caa900d5cff43a949887bfb961e6aea753804b399cd952a4/water-phone-guy.jpg