Sausio mėnesio viktorinos laimėtojai

2015-01-30

Jau tradicine tapusioje „Sveikatiados viktorinoje išmaniausiems“ sausio mėnesį dalyvavo nemažai sveikuolių iš visos Lietuvos. Tiesa, galime atkreipti dėmesį, kad didžiausi viktorinos dalyvių būriai yra iš Utenos ir Šiaulių.
 
Šį kartą uždavėme tris gana sudėtingus klausimus:

1.     Aš esu maisto produktas, mėgstamas ir vaikų, ir suaugusiųjų. Mane gražios formos gėrybe. O dėl savo spalvos, esu vadinamas net ir „meilės vaisiumi“. Nors jau ilgą laiką gyvenu Lietuvoje, bet tai nėra mano tėvynė. Iš kur aš kilęs?
2.     Kaip apskaičiuoti vaiko kūno masės indeksą?
3.     Pirmaisiais gyvavimo metais „Sveikatiados“ veiklos vyko tik viename iš Lietuvos miestų. Kuriame?
 
Užduotys buvo tikrai nelengvos, tačiau nemažai „Sveikatiados“ bičiulių sugebėjo jas išnarplioti. Nors daug kas mano, kad „meilės vaisiumi“ vadinama braškė, visgi juo dar dažniau laikoma kita daržo gėrybė – pomidoras. O jis į Lietuvą atkeliavo iš Centrinės Amerikos.
 
Ko gero, jau visi žino kaip apkaičiuoti kūno masės indeksą. Tačiau tikrai nevisi žino, kad šį indeksą vaikams vertinti reikėtų itin atsargiai. Kadangi vaikai auga, pasitaiko, kad kai kurių ūgis yra per didelis svoriui, tuo tarpu kitų svoris yra didesnis nei turėtų būti sprendžiant pagal kūno masės indeksą. Visgi, vaikų ir ypač paauglių ūgis ir svoris labai dažnai keičiasi ir suaugus tampa normalus, taigi tikrai ne visada reikia bandyti dirbtinai priaugti ar numesti svorio. Labai kviečiame atkreipti į tai dėmesį.
 
Tuo tarpu trečiasis klausimas apie „Sveikatiados” istoriją pasirodė nesudėtingas – daugelis žinojo, o tie kurie nežinojo, tai įsiaiškino, kad pirmaisiais metais „Sveikatiados“ iniciatyvos vyko tik Panevėžio miesto mokyklose.
 
Labai džiaugiamės visais, įveikusiais šį iššūkį. Burtų kelių išrinkome tris laiminguosius, kuriems atiteks „Sveikatiados“ dovanėlės. Taigi, staigmenos gali tikėtis:
  • Martynas Sirgėdas
  • Kristupas Trepočka 
  • Jurgita Krikštaponytė
Sveikiname nugalėtojus! Vasario mėnesio viktorina startuos jau pirmadienį, vasario 2 dieną. Tuo pačiu norime išduoti, kad pačius aktyviausius dalyvius, daugiausia kartų teisingai atsakiusius į viktorinų klausimus iki pat mokslo metų pabaigos, apdovanosime „Sveikatiados“ marškinėliais. Tad kviečiame dalyvauti!