0
„Saulutės“ daigelis

2015-06-02

Moksleivių sveikos gyvensenos įgūdžius formuojantis projektas „Sveikatiada“ pavasarį kvietė visas mokymo įstaigas kurti projektus, skirtus plėtoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo kultūrai. Geriausiomis pripažintų sveikatinimo idėjų įgyvendinimą finansuos su projektu „Sveikatiada“ bendradarbiaujanti bendrovė „Pontem“.
 
Konkurse iš viso gautos 47 taisykles atitinkančios paraiškos. Iš jų buvo atrinktos 9 paraiškos, kurioms skirtas finansavimas. Tarp nugalėtojų pateko ir Utenos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“.
 
„Saulutės“ lopšelio-darželio atstovai nusprendė įgyvendinti projektą „Saulutės daigelis“, kurio tikslas – Plėsti vaikų sveikatos stiprinimo sistemą ir įstaigoje sukurti aplinką, kuri skatintų rūpintis gamta, formuotų vaikų ekologinio, aplinkosauginio mąstymo pagrindus, padėtų suvokti gamtos grožį ir trapumą.
 
Projekto „Saulutės daigelis“ metu bus organizuojamos įvairios ekologinės akcijos, aplinkos tvarkymo darbai, talkos, medelių ir krūmų sodybos. Projektą vainikuos išvyka į seminarą Radviliškio rajono Šeduvos darželyje bei visų įgyvendintų darbų paroda.
 
Tikimasi, kad šiame gegužės-birželio mėnesį vyksiančiame projekte dalyvaus didžiulis skaičius uteniškių – ne mažiau nei 160 vaikų. Į renginius taip pat bus kviečiami tėvai, darželio administracijos darbuotojai bei projekto socialiniai partneriai – atstovai iš Utenos rajono Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus, Utenos visuomenės sveikatos biuro, Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus bei Utenos švietimo centro.  
 
Projektas „Saulutės daigelis“ Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ supažindins vaikus su gamtosauga, aplinkos tausojimu, padės įgyti bendradarbiavimo ir atsakomybės įgūdžių.
 
Daugiau informacijos apie kitas Lietuvos mokyklų įgyvendinamas sveikos gyvensenos idėjas – www.sveikatiada.lt