0
Pratęstas „Sveikatiados" ir Švietimo ir mokslo ministerijos bendradarbiavimas

2015-01-12

Sausio 8 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė sutartį su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“. Sutartimi pratęsiamas tarpsektorinis bendradarbiavimas įgyvendinant projektą „Sveikatiada“ - socialinę iniciatyvą, kuria ugdomi vaikų sveikos gyvensenos įpročiai. Projekto metu vaikams organizuojami įdomūs ir patrauklūs renginiai, mokiniai plečia žinias sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.
 
„Pasirašydami sutartį su socialiai atsakingo verslo atstovais stipriname savitą švietimo, sveikatos ir verslo bendradarbiavimo tinklą. „Sveikatiada“, įtraukianti vis daugiau dalyvių, siūlo įdomių, naudingų sprendimų. Skatiname mokyklų aktyvumą prisidedant prie iniciatyvų, kurių rezultatas – sveiki vaikai“, – sakė prof. Dainius Pavalkis.
 
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kviečia šalies mokyklas prisijungti prie „Sveikatiados“, populiarinti sveiką gyvenimo būdą, taip pat pasinaudoti galimybe nemokamai gauti Lietuvos ūkininkų užaugintų daržovių.
 
„Maisto banko“ l.e.p. direktorius Vaidotas Ilgius pabrėžė, kad sveikatingumo ugdymas - daugiau nei sportas ar sveika mityba. Tai požiūris į supantį pasaulį, gamtos išteklių tausojimas, gebėjimas derinti darbą ir laisvalaikį. Sveika gyvensena yra pasirenkamas ir natūraliu tampantis gyvenimo būdas.
 
„Sveikatiados“ akcijose, renginiuose ir konkursuose dalyvauja ne vien mokiniai, bet ir mokytojai, mokyklų ir darželių administracijos darbuotojai, tėvai. Šiais mokslo metais „Sveikatiadoje” dalyvauja mokiniai iš daugiau nei 500 šalies mokymo įstaigų.
 
Beveik 13 tūkst. šalies mokinių visą rudenį sveikos mitybos įgūdžius ugdė „Sveikos mitybos trimestro“ veiklose – domėjosi sveikos ir subalansuotos mitybos principais, maisto pasirinkimo piramide, rinko įdomius bei maistingus pusryčių, pietų ir vakarienių patiekalų receptus, dalyvavo „Pusryčiavimo šventėse", „Vaisių ir daržovių mitinguose",  lapkričio 8 d. sveikai paminėjo Europos sveikos mitybos dieną.
 
2015 metais numatyta daugiau sveikos gyvensenos įpročius ugdyti padedančių veiklų ir renginių. „Sveikatiadoje“ dalyvaujantys mokiniai susipažins su skirtingų šokių judesiais, išbandys tradicines mankštas ir įvairių sporto šakų pratimus, draugiškose varžybose rungsis su tėvais, mokytojais ir mokyklose besilankančiais žymiais sportininkais. Minint pasaulinę vandens dieną mokiniai bus kviečiami domėtis vandens savybėmis ir jo ištekliais pasaulyje.

http://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/svietimo-ir-mokslo-ministerija-skatina-iniciatyvas-ugdancias-sveikos-vaiku-gyvensenos-iprocius