0
Prasmingas ir sveikas laisvalaikis

2016-06-28

Rizikos grupės vaikų neužimtumas, ypač pasibaigus mokslo metams, nesugebėjimas pozityviai socializuotis visuomenėje – aktuali visuomenės problema. Klaipėdos Gilijos pradinė mokykla besirūpindama rizikos grupės vaikų užimtumu nusprendė įgyvendinti stovyklą prasmingu pavadinimu „Judėk, maitinkis ir mąstyk  SVEIKAI“.  Laimėję programos „Sveikatiada“ skelbtame sveikatinimo idėjų konkurse mokykla galėjo sudaryti sąlygas vaikams prasmingai leisti laisvalaikį, realizuojant savo gebėjimus sportinėje veikloje vasaros stovykloje, susitiko su sporto treneriais, susipažino su Klaipėdos krašto apylinkėmis ir gamta. 

Rizikos grupės vaikai sunkiai prisitaiko prie mokyklos taisyklių, nelanko pamokų, negeba tikslingai organizuoti savo laisvalaikio, nesidomi sveiku ir aktyviu gyvenimo būdu, nes jų šeimose nepuoselėjamos šios vertybės. Gilijos pradinę mokyklą lanko 24 vaikai gyvenantys socialinės rizikos šeimose, o 95 socialiai remtinų  vaikų šeimų socialinė padėtis  yra labai sunki. Vaikai susiduria su nepriežiūra, tėvų girtavimu ar asocialiu gyvenimo būdu. Kadangi rizikos grupės vaikams reikia skirti daugiau dėmesio, jie yra ir turi būti įtraukiami į įvairius projektus. 7-11 amžiaus vaikai mėgsta sportuoti ir būti su bendraamžiais, todėl šviesdami sveiko gyvenimo būdo klausimais, organizuodami įvairius susitikimus su treneriais, visuomenės sveikatos biuro darbuotojais, pasiūlydami žaismingas ir įdomias viktorinas bei sportines varžybas, vaikai išmoko nesveiką mitybą keisti į sveikatai palankią mitybą, žalingus  įpročius  keisti  į naudingus įpročius. 
 
„Kiekvienais metais birželio mėnesį mūsų mokykla organizuoja mokiniams vasaros poilsio stovyklą. Vaikai susipažino su įvairiomis sporto šakomis: futbolu, kovos menais, sporto salės treniruoklių galimybėmis, įvairiomis sveikatinimosi mankštomis, ugdė sveikos mitybos įgūdžius, daug laiko leido gryname ore prie Baltijos jūros, pušyne. Sužinoję apie žalingų įpročių žalą nusprendė keisti juos į naudingus įpročius, suprato tarpusavio bendravimo ir savimi pasitikėjimo svarbą, draugystės reikšmę,  išmoko turiningai ir sveikai leisti laisvalaikį. Ši stovykla būtina todėl, kad ji skirta sudaryti sąlygas vaikų iš rizikos grupės socializacijai, kryptingam užimtumui bei poilsiui,”- apie ilgalaikę naudą kalbėjo socialinė pedagogė Diana Grigienė.